Felejthető mérkőzésen ikszelt a Sepsi a Petrolullal

2023.11.04. 15:44
Fotó: Tókos Csaba
A Sepsi OSK 0–0-s döntetlent játszott a Petrolul Ploiesti-tel a román labdarúgó Superliga 15. fordulójában.

ROMÁN SUPERLIGA
15. FORDULÓ
SEPSI OSK–PETROLUL PLOIESTI 0–0
Sepsiszentgyörgy,
Sepsi OSK Aréna, 3620 néző. Vezette: Fesnic
Sepsi OSK: Niczuly – Balasa, Kecskés, Ninaj (Matei, 60.), Stefan – Alimi, Gheorghe (Varga R., 75.) – Stefanescu, Aganovic (Rondón, 89.), Oroian – Safranko (Debeljuh, 60.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu
Petrolul:
Zima– Radu (Radulescu, 83.), Papp, Meijers, Huja– Jefferson (Szeto, 68.), Diomande (Omrani, 71.), Dumitriu– Jair, Musi (Abuasvili, 68.), Grozav (Garutti, 83.). Vezetőedző: Florin Pirvu

Egy pontért ment Sepsiszentgyörgyre a román élvonal egyik döntetlen-specialistája, a Petrolul Ploiesti, és el is érte célját: a sárga lapokban gazdag, de helyzetekben és igazi futballban szegény mérkőzésen nem született gól.

A Sepsi az első perctől kezdve támadólag lépett fel, de alig negyedóra alatt ellőtte minden puskaporát: Marius Stefanescu és Darius Oroian életerős távoli lövéseit Lukas Zima kapus védte, Adnan Aganovic pedig 10 méterről csúnyán fölé lőtt. A Petrolul ezt követően már távol tartotta tizenhatosától a labdát továbbra is többet birtokló hazaiakat, ám a kontrakísérletei közül csak egyet tudott lövésig vinni, amelynél Alexandru Musi lőtt jobbról fölé.

Szünet utána csak az eleredő eső jelentett újdonságot, mert a pályán ugyanolyan óvatos, az ellenfél hibájára váró futball zajlott, mint előtte. A Petrolul a 91. percig nem is találta el Niczuly Roland kapuját (akkor is csak egy lecsúszott beadásból), a Sepsi játékából pedig hiányzott minden fantázia. A legnagyobb lehetőség az utolsó negyedórára becserélt Varga Roland egy védő fején megpattanó távoli lövése volt, amikor a labda alig ment el a bal alsó sarok mellett, majd Aganovic fejelt előrevetődve mellé. A gól nélküli döntetlen tökéletesen tükrözi a mérkőzését képét...

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE!

90+1. perc: Papp

90. perc: Három percet hosszabítanak a mérkőzésen.

89. perc: Aganovicot Rondón váltja.

88. perc: Stefan

87. perc: Omrani

83. perc: Radut Radulescu, Grozavot Garutti váltja.

83. perc: Matei szöglete után Balasa csúsztatta meg a labdát, majd Stefanescu fejelt mellé.

75. perc: Gheorghe helyére Varga Roland érkezik.

71. perc: Diomendét Omrani váltja.

68. perc: Musi helyén Abuasvili, Jefferson helyett pedig Szeto a vendégeknél.

67. perc: Veszélyes beadás érkezett jobbról, de Safranko és Aganovic is lemaradt róla.

60. perc: A hazaiaknál Safrankót Debeljuh, Ninajt Matei váltotta.

59. perc: Dumitriu

52. perc: Ninaj

46. perc: Csere nincs, folytatják a csapatok!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Jön a szünet!

45. perc: Egy perccel hosszabbítják meg az első félidőt.

40. perc: Balasa kereste egy beadással a középen érkező Safrankót, aki nem tudott jól beleérni a labdába, kirúgás következett.

29. perc: Aganovic jobbról beívelt szabadrúgása magasan elszállt mindenki felett.

12. perc: Jefferson

10. perc: Oroian erőteljes, távoli lövését nagy bravúrral védte Zima.

8. perc: Balasa beívelését Zima gyűjtötte be.

5. perc: Oroian

1. perc: Horatiu Fesnic a sípjába fújt, elkezdődött!

Érkeznek a csapatok a pályára, hamarosan kezdődik a mérkőzés!