Eredivisie: az Ajax négygólos vereséget szenvedett a szerdán befejezett rangadón

S. B.S. B.
2023.09.27. 16:36
Zárt kapuk mögött sem tudott zárkózni az Ajax (Fotó: AFP)
Mint arról már beszámoltunk, szurkolói rendbontás miatt félbe kellett szakítani az Ajax–Feyenoord mérkőzést a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Eredivisie). A mérkőzést szerda délután zárt kapuk mögött folytatták, és az amszterdamiak 4–0-s vereséget szenvedtek rotterdami riválisuktól.

A Klassiker néven ismert rangadót vasárnap az 56. percben szakították félbe, mert a csalódott Ajax-szurkolók pirotechnikai eszközöket dobáltak be a pályára.

Az állás ekkor 3–0 volt a Feyenoord javára, és a Ajax a folytatásban sem tudott közelebb férkőzni, sőt. Mindössze négy perc telt el az újrakezdés után, és Santiago Giménez harmadik gólját is megszerezte, beállítva a 4–0-s végeredményt.

A 36-szoros bajnok így már hivatalosan is négy meccse nyeretlen, és nem tudott elmozdulni a tabella 14. helyéről.