Niké Liga: a Kassa nyerte a keleti rangadót

2023.08.26. 22:50
Első bajnoki győzelmüket brusztolták ki a kassaiak (Fotó: FC Kosice)
A többségi magyar tulajdonban lévő FC Kosice megszerezte első győzelmét a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Niké Liga). A kassaiak a Zemplín Michalovce (Nagymihály) otthonában győztek 2–0-ra.

Jól kezdte a mérkőzést az újonc kassai csapat, amit a 6. percben egy kapufa jelzett. A vendégek fölénye a 36. percben érett góllá, Medved egy ballábas lövéssel, a kapufa segítségével megszerezte a vezetést. Még az első félidőben a kassaiak megduplázták az előnyüket: Marjanovic vette be a saját kapuját.

Az eredmény a második félidőben már nem változott, így a FC Kosice az 1. fordulóban a bajnok Slovan Bratislava elleni bravúros pontszerzést (0–0) követően megszerezte első győzelmét a Niké Ligában.

A kelet-szlovákiai csapat legközelebb augusztus 29-én, kedden lép pályára a Szlovák Kupa 2. fordulójában a Késmárk ellen. A bajnokságban szeptember 2-án, szombaton, a kassai futballarénában játszanak a Zlaté Moravce ellen.