Az Eszék könnyedén győzte le a Hrvatski Dragovoljacot

V. J.V. J.
2022.04.16. 17:01
Ismét nyert az Eszék (Fotó: Facebook.com/nkosijek, archív)
Az NK Osijek 2–1-re legyőzte a sereghajtó Hrvatski Dragovoljacot a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában, ezzel továbbra is életben tartva a bajnoki címhez fűzött reményeit.

HORVÁT 1. HNL
31. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Hrvatski Dragovoljac
2–1 (2–1)
Eszék, Városi Stadion. Vezette: Titlic
NK Osijek: Ivusic – Grgic, Bralic, Cseberko, Leovac (Loncar, 78.) – Nejasmic (Brlek, 78.), Zaper – Fiolic, Mance (Miérez, 77.), Lovric (Milos, 88.) – Topcagic (Kleinheisler, 61.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Dragovoljac: Subaric – Smolcic, Galesic, Markovina (Kulis, 90+3.) – Majstorovic (Braut, 87.), Brtan, Hodza, Jurisic – Frigan, Peric, Bristric. Vezetőedző: Kresimir Sunara
Gólszerző: Zaper (3.), Topcagic (45+2.), ill. Galesic (32.)

Az Eszék a tabellán elfoglalt helyezéséhez méltóan, dominálva győzte le a Hrvatski Dragovoljacot. Nenad Bjelica együttese sorozatban a tizedik meccsén maradt veretlen. Talán pár néző még a helyét sem foglalta el a lelátón, amikor a hazai csapat már vezetett: a korábban Diósgyőrben is megforduló Alen Grgic nagy bedobását követően Mihael Zaper elé került a labda, aki közelről a kapuba lőtt.

A fővárosiak a félidő hajrájához érve válaszoltak: egy jobb oldali beadást, majd fejest követően a kapusról kipattanó labdát a berlini születésű, horvát U-válogatott Niko Galesic vágott a hálóba. A játékrész hosszabbításában viszont már újra hazai előnyt mutatott az eredményjelző: szöglet utánMihret Topcagic volt fejjel eredményes.

A bosnyák támadót a második félidő 61. percében Kleinheisler László váltotta.

Több gól már nem esett, győzelmével az Eszék továbbra is tapad a horvát élvonal mezőnyét egy meccsel kevesebbet játszva is kétpontos előnnyel vezető Dinamo Zagrebre. Az idényből még öt forduló, illetve a 9. körből elhalasztott Hajduk Split–Dinamo rangadó van hátra.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE! AZ ESZÉK SIMÁN LEGYŐZTE A SEREGHAJTÓT!

90+3. perc: Markovinát Kulis váltja.

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás!

88. perc: Lovric helyén pedig Milos.

87. perc: Majstorovic helyett Braut játszik a továbbiakban.

79. perc: Miérez százszázalékos ziccert lőtt közelről mellé!

78. perc: ... Nejasmicot váltja Brlek, majd Leovac helyére érkezik Loncar....

78. perc: Hármat cserél Bjelica: Mance helyén Miérez játszik tovább...

69. perc: Lovric közeli lövése Majstorovicban akadt el.

65. perc: Bristric

61. perc: Topcagicot Kleinheisler váltja!

55. perc: Egyenlítési lehetőség akadt a zágrábiak előtt: Bristric húszméteres löketét Ivusic

51. perc: Brtan

50. perc: Mance hagyta ott a vendégek védőit, lövését Subaric látványos mozdulattal hárította!

46. perc: JAKOV TITLIC A SÍPJÁBA FÚJ, JÖN A FOLYTATÁS!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Véget ért az első játékrész!

45+2. perc: ISMÉT A HAZAIAKNÁL AZ ELŐNY! Lovric szögletéből Topcagic fejelt a kapuba!

39. perc: Markovina

36. perc: NAGY LÖVÉS! Lovric 25 méteres próbálkozását Subaric nagy bravúrral hárította!

32. perc: EGYENLÍT A HRVATSKI DRAGOVOLJAC! Galesic közelről lőtt be egy kipattanót!

Eddig kiegyenlített a játék, nagyjából azonos arányban birtokolják a labdát a csapatok. Kaput eltaláló lövés a gól óta nem akadt.

18. perc: Bralic

3. perc: MÁRIS VEZET AZ NK OSIJEK! Grgic nagy bedobását követően Bralic Mihael Zaper elé fejelt, ő pedig közelről a kapuba talált!

1. perc: Elkezdődött a találkozó!

Érkeznek a csapatok a pályára!

ELŐZMÉNYEK (P. L.)

A horvát élvonalban jelenleg az NK Osijeknek van a leghosszabb veretlenségi sorozata, amely kilenc meccse tart, míg az Eszék kapuját őrző Ivica Ivusic immár 547 perce nem kapott gólt.

„A lényeg, hogy a közönségünknek újra örömet okozzunk” – fogalmazott a meccset megelőző sajtótájékoztatón Nenad Bjelica, aki sérülés miatt Mile Skoric, illetve Vedran Jugovic, eltiltás okán pedig Mijo Caktas játékára nem számíthat.

A bajnoki elsőségre hajtó NK Osijek a tabella sereghajtóját fogadja. Nenad Bjelica gárdáját öt ponttal előzi meg az éllovas Dinamo Zagreb.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat az NK Osijek–Hrvatski Dragovoljac mérkőzés online közvetítésében!