DiaEuro 2016: negyedszer is döntős a magyar válogatott!

2016.07.29. 21:23
Sorozatban negyedszer is döntőbe jutott a cukorbetegek magyar futsalválogatottja az Európa-bajnokságon, miután a szarajevói elődöntőben l-0-ra legyőzte Oroszországot.

Nagyon kemény meccs várt Hevesi Tamás csapatára Szarajevóban a Salcin-csarnokban, mert egy olyan orosz válogatottal szemben kellett kivívnia a döntőbe jutást, amely az utóbbi egy évben minden korábbinál erősebb együttessel érkezett az Eb-re. Ráadásul hozzánk hasonlóan az oroszok is százszázalékos mérleggel hozták az eddigi meccseket.

Az első félidőben remek magyar támadásokat láthattak a nézők, és az oroszok sem futsaloztak veszélytelenül, de sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól az első félidőben.

Aztán két perccel a vége előtt Brondics Péterrel szemben szabálytalankodtak a hatoson belül, büntetőhöz jutottunk. Pinczés Balázs védhetetlenül bombázott a léc alá. 1–0

A második félidőben elsősorban a védekezéssel törődtünk. Átadtuk a kezdeményezést az oroszoknak, akik nyomtak is becsülettel, ám a magyar védelem mindvégig állta a sarat. Hol a védők léptek közbe a legjobb pillanatban, hol Tövisháti Tamás védett bravúrral.

Nekünk segített, hogy az oroszok csak az utolsó szűk két percben hozták le a kapusukat, és küldtek fel helyette egy mezőnyjátékost. A lehetőséget nem hagyta ki a csapat, az utolsó másodpercig kitartott.

Óriási fegyvertény: a magyar válogatott 2013, 2014 és 2015 után ismét bejutott az Európa-bajnokság döntőjébe! Az ellenfél a szétlövés után győző hazai együttes lesz este 18 órától.