Dia Euro 2014: kiütéses győzelem Szlovénia ellen

2014.09.03. 13:01
Magabiztos, 8–0-s győzelmet aratott Szlovénia ellen a címvédő magyar futsalválogatott a Dia Euro 2014-es Európa-bajnokságon. Hevesi Tamás együttese ezzel kiharcolta a negyeddöntőt.

A magyar férfi futsalválogatottnak legalább döntetlent kellett elérnie Szlovénia ellen ahhoz, hogy az A-csoport második helyén végezzen, és bejusson a negyeddöntőbe a Balatonfüreden zajló cukorbetegek Európa-bajnokságán. A papírforma és a tudás Hevesi Tamás csapatának többgólos győzelmét vetítette előre.

A szlovénok 9–2-re, a magyarok 5–2-re kaptak ki a románoktól, de nemcsak az eredmény, hanem a mérkőzések összképe is mellettünk szólt.

A csapat kissé idegesen játszott az első félidőben, de így is sima 2–0-s vezetésre tett szert. A második húsz percben aztán igazi gólfesztivált rendezett a válogatott, s végül Purguly Edgár szenzációs játékával 8–0-ra megnyerte az összecsapást.

A negyeddöntőben a magyar válogatott a C-csoport nyertesével játszik csütörtök délelőtt.

Magyarország–Szlovénia 8–0
Magyarország:
Tövisháti – Földvári, Brondics, Nagy R., Pinczés. Csere: Czernai, Purguly, Rezessy, Sándor, Tordai. Szövetségi kapitány: Hevesi Tamás
G: Purguly (9., 40.), Sándor (16., 32.), Dorotey (21. – öngól), Czernai (24.), Nagy R. (33.), Dukic (35. – öngól)
Az A-csoport végeredménye: 1. Románia 6 pont (14–4), 2. Magyarország 3 (10–5), 3. Szlovénia 0 (2–17)