Újabb fricska a nagyoknak: Lászlóék döntetleneztek a Celtickel

2009.04.11. 15:29
A skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában László Csaba csapata, a harmadik helyen álló Hearts hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent a bajnoki címvédő és listavezető Celtickel. Az első percben kapituláló Balogh János a találkozó hátralévő részére lehúzta a rolót.
Hiába volt a korai gól, a Celtic nem bírt Lászlóékkal
Fotó: Reuters

A skót Premier League 32. fordulójának nyitó mérkőzésén László Csaba menedzser csapata, a Hearts a bajnoki címvédő Celticet fogadta – és ha a tabellán elfoglalt helyezéseket vesszük alapul, rangadóról is beszélhetünk, hiszen a harmadik helyezett játszott az éllovassal.

A hazaiak ugyanakkor nem veszélyeztetik a Celtic pozícióját, hiszen a meccs előtt 18 ponttal voltak lemaradva a glasgow-iaktól, sőt a másik nagycsapat, a Rangers is 15 ponttal előzte meg Lászlóékat.

A Celtic számára ugyanakkor az ősi riválissal szembeni előny megtartása miatt volt fontos a szombati találkozó, a Hearts pedig a harmadik helyre pályázó üldözőket (elsősorban az Aberdeent és a Dundee Unitedet) szerette volna biztos távolban tudni.

A hazaiak szemszögéből nézve nem indult jól a találkozó, ugyanis a Hearts kapusa, Balogh János már az első percben kapitulált – Jan Vennegoor of Hesselink járt túl a magyar játékos eszén.

A hideg zuhany után magához tért a Hearts, az első félidőt nézve többet is birtokolta a labdát nagynevű riválisánál (58–42%), és a 32. percben egyenlített is Bruno Aguiar révén. A szünetig már nem esett több gól.

A folytatásban egyik csapat sem tudta magához ragadni a találkozó irányítását, egyenlő erők küzdelmét láthatta a közönség – ezt tükrözi az 1–1-es végeredmény is.

László csapatának meglepően jól megy a két nagy ellen, ugyanis eddig mindkét csapattal háromszor találkozott, a Rangers ellen egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség a mérleg, míg a Celtickel szemben a maival együtt két döntetlent és egy vereséget tud felmutatni a Ferencváros egykori trénere.