Finnország: a magyar kapus bejött csatárnak, miután a magyar támadó gólt lőtt

2009.02.19. 06:25
Bár a finn Ligakupa mérkőzései ritkán kerülnek terítékre honlapunkon, a mai Mariehamn–FC Lahti találkozón több olyan dolog történt, amely mindenképpen említést érdemel.
Az 1. csoportban rendezett találkozó 52. percében a támadó középpályás Gruborovics Tamás szerezte meg a hazaiak második gólját, majd Kenneth Gustafsson találatával már 3–0-ra is vezetett a Mariehamn az 59. percben. A vendégek azonban nem adták fel, szépen fokozatosan zárkóztak fel, Kaarlo Rantanen 75. percben szerzett gólja már az egyenlítést jelentette.És akkor még nem volt vége, hiszen a 87. percben a megsérülő Rafael helyére a Lahti kapusa, Szentpéteri Viktor érkezett a pályára – de nem a kapuba, hanem a támadósorba. A vezető (és győztes) gólt azonban ő sem tudta beszuszakolni az ellenfél kapujába, így maradt a 3–3.A Mariehamn a döntetlennel listavezető maradt a hetes csoportban, míg a Lahti rontott helyezésén, és jelenleg az ötödik helyen áll.