Dzsudzsák-parádé és három szép gól az ADO Den Haag ellen – videó!

2009.02.05. 21:58
Továbbra is százszázalékos a Huub Stevenst a kispadon váltó Dwight Lodewegesszel a PSV labdarúgócsapata: az eindhoveniek hazai pályán győzték le 6–0-ra az ADO Den Haag együttesét. A kitűnően játszó, a mezőny legjobbjának bizonyuló Dzsudzsák Balázs szerezte a PSV első, harmadik és negyedik gólját is.
A parádézó Dzsudzsák Balázs három góljával oroszlánrészt vállalt a PSV sikeréből
Fotó: Action Images (archív)

RITKA A MAGYAR TRIPLA

Három gólt egy élvonalbeli mérkőzésen, jegyzett bajnokságban utoljára Kovács Péter lőtt, aki még 2007-ben, a norvég Strömsgodset színeiben. Kovács a Start elleni 3–2-es bajnokin lőtt talált be háromszor. A hollandhoz hasonló szintű ligában utoljára a tragikusan fiatalon elhunyt Fehér Miklós szerzett három gólt, még 2003 júniusában.
Simán érvényesítette a papírformát a PSV a holland élvonal 21. fordulójában, méghozzá magyar szélsője, Dzsudzsák Balázs vezérletével. A válogatott középpályás szerezte az eindhoveniek első, harmadik és negyedik gólját: elé pattanó labdából, gyönyörű egyéni akció után és szabadrúgásból.

Az igazat megvallva a csupán a 15. helyen álló hágaiaknak nem volt esélyük a Philips Stadionban, bár az első fél órában még tartani tudták magukat – no meg a 0–0-s eredményt.

A 31. percben aztán érkezett Dzsudzsák, és megtörte a vendégek ellenállását. Jason Culina húzott el a jobb szélen, beadását a svéd Ola Toivonen még nem tudta kapura tenni, a marokkói Ahmed Anni viszont tisztázni nem tudott, Dzsudzsák pedig élt a lehetőséggel, és ballal a kapuba küldte az elé kerülő labdát (1–0).

A nagyon aktív és sok helyzetet elrontó Toivonen még a szünet előtt megszerezte megérdemelt jutalmát – azaz a gólját – egy szép perdítéssel (2–0), fordulás után aztán valóságos Dzsudzsák-show-t láthatott a közönség.

A magyar középpályás előbb parádés egyéni akciót indított egy remek átadás után a bal szélen, nagyon becsapta Mike de Geert, befelé cselezett, elfektetett két védőt, majd kilőtte a jobb alsó sarkot a sóbálvánnyá dermedt kapus mellett (3–0). Klasszismegoldás volt!

Ahogyan a következő is: jobb oldalról, éles szögből jutott szabadrúgáshoz a PSV az 52. percben, Dzsudzsák pedig ballal a hosszú alsóba tekert – a labda egy védő fején megcsúszva jutott a hálóba (4–0).

Az ADO egy kontra utáni Solmani-fejessel veszélyeztetett először igazán komolyan a találkozón (Isakssonnak óriásit kellett védenie), majd Dzsudzsák előkészítése után vágta Afellay a védőkbe a labdát.

A PSV-parádé nem állt le 4–0 után sem, gyors jobb oldali akció után Nordin Amrabat csodás megoldással, sarokkal továbbított egyből a kapuba (5–0). Még fél óra volt hátra, és a Den Haag máris ötgólos hátrányban volt – minden arra mutatott, hogy a vendégek könnyen kaphatnak még többet is.

Kaptak is: Amrabat és Afellay lépett meg, előbbi végül kicselezte a kapust, és éles szögből egy védő „segítségével” a hálóba lőtt (mondjuk az üresen álló Afellaynak is leadhatta volna…).

6–0 után a 79. percben Dzsudzsák tekert mellé egy szabadrúgást, a hajrában meg már egyik csapat sem erőltette a góllövést: a PSV szezonbeli legnagyobb különbségű győzelmének, Dzsudzsák pedig első háromgólos meccsének örülhetett.