Afellay jól eltalált lövése döntött a PSV javára a Feyenoord ellen

2008.12.21. 16:34
A Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV hazai pályán 1–0-ra győzött a Feyenoord ellen a holland bajnokság 16. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A magyar játékos 63 percet játszott az eindhoveni csapatban, mely Ibrahim Afellay remek lövésével tartotta otthon a három pontot.
Ibrahim Afellay (balra) gólja döntötte el a mérkőzést
Fotó: Action Images (archív)
Néhány évvel ezelőtt még ténylegesen rangadónak számított egy PSV–Feyenoord találkozó, most azonban csak a hagyományok miatt nevezhettük annak a két csapat összecsapását, lévén a forduló előtt a negyedik helyen álló eindhoveniek fogadták a 12. rotterdamiakat.

Dzsudzsák Balázs a hazaiak kezdőcsapatában kapott helyet, ballábasként a jobb oldalon kezdett, ami láthatóan nem nagyon ízlett neki, nem igazán találta a helyét.

Ibrahim Afellay ezzel szemben az elején többször is komolyan veszélyeztette a vendégek kapuját, melyet Rob van Dijk védett. A marokkói származású játékos előbb távolról, majd pár perccel később közelebbről durrantott fölé, illetve mellé.

A Feyenoord legnagyobb lehetősége Roy Makaay előtt adódott, a Deportivo és a Bayern München egykori gólvágója már elgurított a kapujából nem a legjobban kilépő Andreas Isaksson mellett, azonban a visszaérő védő kirúgta a gólvonal elől a labdát. Az ellentámadásból pedig már a PSV szerezte meg majdnem a vezetést, de Otman Bakkal lövésénél Van Dijk a helyén volt.

A 27. percben már a kapus is csak nézni tudta, ahogy Dzsudzsák szöglete után az előre húzódó Dirk Marcellis fejese a lécről pattant fölé. Kimaradtak tehát a helyzetek, de az eindhoveni szurkolók nem csak emiatt bosszankodhattak, hanem csapatuk gyenge játéka miatt is – sajnos társaihoz hasonlóan Dzsudzsáknak sem ment a játék –, így a hazaiak szolid füttyszó kíséretében vonulhattak a szünetre.

A második félidőt eggyel nagyobb sebességi fokozattal és erőszakosabban kezdte a PSV, a játékvezető szerint túl erőszakosan, az 50. percben ugyanis lökés miatt nem adta meg Dzsudzsák közelről lőtt gólját. Nem sokkal ezután Danko Lazovics tűnt el egy védő szorításában a tizenhatoson belül, de büntetőt nem ért a dolog.

A 63. percben Lazovics mellé Huub Stevens beküldött egy másik csatárt is, ezt azonban Dzsudzsák Balázs bánta, mivel a helyére állt be Danny Koevermans.

Sokkal veszélyesebb azonban vele sem váltak a hazai támadások, így a Feyenoord egyre közelebb került a számára értékes döntetlenhez. A 78. percben viszont elég volt egy apróbb hiba és megszerezte a hőn áhított vezetést a PSV. Egy jobb oldali beadás után a vendégek egyik védője középre fejelte ki a labdát, amit a lendületből érkező Afellay pompás lövéssel juttatott a bal alsó sarokba. 1–0.

Gertjan Verbeek, a vendégek mestere azonnal reagált, két támadót küldött azonnal a pályára – köztük a 38 éves Michael Molst –, csodát azonban ők sem tudtak tenni, így a PSV Afellay góljával megnyerte a derbit.