Benzema adta meg a kegyelemdöfést a Sochaux-nak, a vége: 4-1

2008.02.09. 22:11
Mindhárom pontot otthon tudta tartani a címvédő Olympique Lyon együttese a Sochaux-Montbéliard gárdája ellen szombat este a francia élvonalbeli bajnokság 24. fordulójában. Mathieu Bodmer már a második percben vezetést szerzett, de Fabrice Pancrate a szünet utáni percekben egyenlíteni tudott. Negyedórával a vége előtt Bodmer ismételten megzörgette a hálót, a ráadásban pedig Govou és Benzema tette fölényessé a hazai sikert. A Bordeaux az argentin Fernando Cavenaghi duplájával, illetve Alou Diarra találatával ért révbe a sereghajtó Metz ellen. A Nancy hosszú idő után nyert újra, a Monaco gólnélküli döntetlenre végzett hazai környezetben.
Karim Benzema most is betalált
AFP
AFP

A Lyon remek Benzema-Ben Arfa összjáték után már a második percben szögletet harcolt ki, amelyet a tavaly nyáron leigazolt Mathieu Bodmer fejelt Richert kapus hálójába.

A hazaiak a 27. percben növelhették volna előnyüket Juninho révén, ez nem sikerült, így is kézben volt a meccs azonban a Rhone-partiaknak.

A folytatásban rendkívül érdekes körülmények között egalizált a vendégcsapat: Perrin mester éppen az oldalvonalhoz hívta a védő Grossót, ezalatt a bedobásból helyzetet alakított ki a Sochaux: Mauric-Bellay centerezését Pancrate gólra is váltotta.

Negyedórával a vége előtt aztán újra örülhetett a címvédő csapat: Juninho bombája szinte szétforgácsolta a bal kapufát, a kipattanót Bodmer passzolta a kapuba.

A ráadásban Sidney Govou duplázta meg az előnyt, majd Reveillere és Fred előkészíteése után Karim Benzema is mattolta a vendégkapust, beállítva a 4-1-gyes végeredményt.

A Bordeaux argentin légiósának, Fernando Cavenaghinak köszönheti a sikert, aki az első félidőben tizenegyesből, a másodikban akcióból volt eredményes. A végén Samak mesteri passza után Alou Diarra is beköszönt.

A Nancy november 24-e után tudott újra nyerni, a védő Sébastien Puygrenier utolsó pillanatokban szerzett góljával.

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (LIGUE 1)

24. FORDULÓ
Paris SG – Le Mans 0-0
Lyon – Sochaux 4-1 (Bodmer 2., 74., Govou 91., Benzema 94. ill. Pancrate 52.)
Bordeaux – Metz 3-0 (Cavenaghi 26.– 11-esből, 73., Diarra 88.)
Nancy – Toulouse 1-0 (Puygrenier 91.)
Monaco – Lille 0-0
Valenciennes – Lorient 3-0 (Savidan 40., Roudet 56., Sebo 86.)
Rennes – Auxerre 1-2 (Pagis 49., ill. Oliech 45.+1., 90.)
Strasbourg – St. Etienne 3-0 (Cohade 38.– 11-esből, Alvaro Santos 85., Mulenga 91.)