Dzsudzsák Balázs szenzációs a PSV-ben: újabb gól győztes meccsen

2008.01.26. 21:49
Dzsudzsák Balázs szerezte a PSV első gólját az Excelsior ellen a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 21. fordulójában, a találkozót a hajrában nyerte meg az eindhoveni együttes 2-1-re a rotterdami csapat ellen. Dzsudzsáknak a negyedik mérkőzésén ez volt a második gólja a 20-szoros holland bajnok gárdában.
Akármilyen nehéz is a hollandoknak, ma már biztosan tökéletesen ejtik ki a Dzsudzsák nevet
PICS United
PICS United

Egyelőre úgy szerepel Dzsudzsák Balázs a PSV-ben, ahogyan korábban arról csak álmodhatott a magyar ballábas középpályás.

A Debrecenből igazolt válogatott játékos szombaton már a 7. percben megszerezte a vezetést az eindhoveni együttesnek, amely végül úgy nyerte meg a meccset, hogy miután a 81. percben Geert den Ouden kiegyenlített (1-1), Danny Koevermans a hosszabbításban döntötte el a három pont sorsát.

Dzsudzsákhoz hasonló sikeres bemutatkozást régóta nem láthattunk magyar idegenlégióstól ilyen magas szinten.

A 21 éves, a PSV-ben baloldali szélső középpályásként foglalkoztatott futballista január 12-én mutatkozott be a Feyenoord elleni rangadón, és már a következő mérkőzésén, a VVV-Venlo ellen megszerezte első gólját.

Azóta egy gólpassz is felkerült az adatlapjára, szombaton pedig az Excelsior ellen juttatta a kapuba Jefferson Farfán labdáját.

Hosszú ideig úgy tűnt, hogy ez lesz a meccset eldöntő találat, végül azonban jutott a dicsőségből a 61. percben pályára lépő Koevermansnak, aki a 91. percben, 1-1-nél jegyezte a győztes gólt.

Dzsudzsák végigjátszotta a találkozót, és a mai teljesítményével minden bizonnyal megerősítette Sef Vergoossen vezetőedzőt abbéli meggyőződésében, hogy az ifjú magyarnak hosszú időre helye van a PSV kezdőcsapatában.

LABDARÚGÁS, HOLLAND ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

21. FORDULÓ:
  • PSV Eindhoven–Excelsior Rotterdam 2-1 (Dzsudzsák 7., Koevermans 91., ill. Den Ouden 81.)
  • Roda Kerkrade–NAC Breda 0-2 (Sikora 38., Idabdelhay 68.)
  • De Graafschap–SC Heerenveen 0-3 (Bradley 21., Szulejmani 64., Bradley 81.)