Vb-selejtező: kikaptak Kolumbiában az argentinok, nyert Venezuela is

2007.11.21. 08:24
A 2010-s Dél-Afrikában megrendezésre kerülő labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtező-sorozatában Kolumbia hazai pályán egy góllal verte Argentínát. Bolíviának a Venezuelában rúgott három gól még egy pontot sem hozott a konyhára, hiszen a házigazdák ötször voltak eredményesek.
Kolumbiában Tevezt a 25. percben kiállították és bár Messi a 37. percben még előnyhöz juttatta a vendégeket, a második félidőben a házigazdák fordítottak.Igazi futballdrámát láthattak azok a nézők, akiknek volt szerencséjük végigizgulni a Venezuela-Bolívia összecsapást, amelyen a vendégek háromszor is vezetést szereztek, de a házigazdák háromszor egyenlítettek, majd az utolsó percekben szerzett újabb két góljukkal megnyerték a gólokban gazdag mérkőzést.A hazaiaknál Arismendi és Maldonado, a vendégeknél Martins duplázott.

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK:

DÉL-AMERIKA:
Kolumbia – Argentína 2-1 (Bustos 62., Moreno 82., ill Messi 37.)
Venezuela – Bolívia 5-3 (Arismendi 20., 40., Guerra 82., Maldonado 89. 91., ill. Martins 19., 78., Arce 27.)

ÓCEÁNIA:
Új-Zéland - Vanuatu 4-1 (Mulligam 13., 82., Smeltz 27., 34. - az elsőt 11-esből, ill. Sakama 50.)