Labdarúgás: Gaál Gyöngyi mérkőzést vezetett a női vb-n

2007.09.14. 13:28
Az Egyesült Államok válogatottja Abby Wambach két góljával 2-0-ra legyőzte Svédország együttesét az 5. női labdarúgó-világbajnokságon, Kínában. Az amerikai csatár a 34. (11-esből) és az 58. percben volt eredménye. A mérkőzést a magyar Gaál Gyöngyi vezette, méghozzá jól.
Abby Wambach ünnepli egyik gólját Csengduban
REUTERS/David Gray

Gaál Gyöngyi először kapott meccset a vb-n, és magabiztosan dirigálta a svéd-amerikai rangadót a B csoportban.

A legutóbbi világbajnokságon ezüstérmes svédek már az első percben majdnem megszerezték a vezetést, de Hanna Ljungberg nem talált a hálóba.
A kétszeres világbajnok amerikaiak átvették az irányítást, uralták a meccset.

A 34. percben Hedvig Lindahl svéd kapus hibája után Stina Segerström szabálytalanul vitte a földre Lori Chalupnyt a 16-oson belül, s Gaál Gyöngyi jogosan ítélt büntetőt. Wambach magabiztos ítéletvégrehajtó volt (0-1).

Wambach az 58. percben másodszor is eredményes volt. Miután mesterien kezelte le Kristine Lilly emelését, ballal, dropból remek gólt lőtt (0-2).

Abby Wambach 96 válogatott mérkőzés után már 78 gólnál tart a nemzeti együttesben.

Az amerikaiak ezzel a győzelemmel hatalmas lépést tettek a negyeddöntő felé, míg a svédek sorsa immár nem csak a saját kezükben van.

Az A csoportban Japán 1-0-ra legyőzte Argentína válogatottját, és jó esélye maradt a nyolc közé jutásra. A dél-amerikaiaknak ilyen ambícióik aligha lehetnek két vereség után.