Huntelaar négyet vállalt, az Ajax a földdel tette egyenlővé ellenfelét

2007.08.19. 15:48
Klaas Jan Huntelaar fantasztikus mesternégyessel járult hozzá az Ajax Amszterdam idénynyitó mérkőzésén elért szenzációs, 8-1-es győzelméhez, a holland másodosztály legutóbbi bajnoka, a Graafschap Doetinchem ellen vasárnap koradélután.
Huntelaart ezek után garantáltan a válogatottba fogja követelni a holland sajtó
Az Ajax a 36. percben törte meg a jeget, amikor Luis Suarez átadását Klaas Jan Huntelaar váltotta gólra. Suarez maga is betalált a félidő vége előtt, így nyugodtan térhetett pihenőre az amszterdami együttes.

Hedwiges Maduro aztán duplájával el is döntötte a mérkőzést, de ezzel még nem úszta meg a hazai gárda. Kennedy Bakircioglu és a megállíthatatlan Huntelaar tette kiütésessé a vendéggyőzelmet. Ekkor még egy tűnt egy hatossal kihúzza a hazai csapat.

Donny de Grootnak aztán sikerült megszereznie a Graafschap becsületgólját, de a ráadás perceiben Huntelaar gondoskodott duplájával arról, hogy igazi rémálomként fejeződjön be a vendégek számára az összecsapás.

Elgondolkodtató, hogy Van Basten, a holland válogatott szövetségi kapitánya nem számít Huntelaarra a tulipánosok Svájc elleni, szerdai barátságos felkészülési mérkőzésén, akárcsak tavaly a németországi világbajnokságon sem...

HOLLAND NEMZETI BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

ELSŐ FORDULÓ, VASÁRNAPI JÁTÉKNAP
DE GRAAFSCHAP–AJAX 1-8 (Huntelaar 36., 70., 91.–11-esből, 93., Suarez 42., Maduro 55., 59., Bakircioglu 61.)