A házigazda Egyesült Államok Kanadával játssza az elődöntőt

2007.06.17. 11:17
A házigazda Egyesült Államok és Kanada találkozik egymással az elődöntő egyik ágán az észak-amerikai és a karibi térség válogatottjai számára kétévente megrendezett kontinentális tornán, az Arany Kupán. Az amerikaiak Panamát 2-1-re, a Kanadaiak Guatemalát 3-0-ra győzték le a negyeddöntőben.
A kanadi Patrice Bernier (jobbra) légipárbaja a gutemalai Jose Contrerasszal
Reuters
Reuters

A massachusettsi Foxboróban megrendezett amerikai–panamai találkozón Bob Bradley szövetségi kapitáűny együttese az 59. percben, büntetőből szerezte meg a vezetést, miután Landon Dovonant szabálytalanul vitte a földre Carlos Rivera a 16-oson belül.

Az ítéletvégrehajtó maga Donovan volt, aki nem hagyta ki a lehetőséget (1-0).

Három perccel később már meg is duplázta előnyét a rendező ország gárdája, ekkor DaMarcus Beasley szöglete után Carlos Bocanegra remekül érkezett a rövid saroknál, és a hálóba fejelt (2-0).

A panamaiak a 76. percben létszámhátrányba is kerültek – Manuel Torres kapta meg a második sárga lapját –, a 84. percben mégis szépítettek állandó gólfelelősük, Blas Perez révén (2-1). A hosszabbítást már nem tudták kiharcolni a közép-amerikaiak.

A csoportmérkőzéseit kivétel nélkül megnyerő amerikai együttes már nyolcadszor jutott be kilenc Arany Kupa-tornán a legjobb négy közé.

A 2000-es évi Arany Kupa-győztes Kanadának nem sok gondja volt Guatemala ellen. Ali Gerba kétszer is betalált az ellenfél kapujába (32. és 44. perc), míg a harmadik – sorrendben azonban az első – találat Dwayne De Rosario nevéhez kapcsolódik, egyébként Gerba lövése után volt jókor, jó helyen.

Az Egyesült Államok és Kanada válogatottja kedden mérkőzik meg a döntőbe jutásért Chicagóban.

A másik ágon ma játsszák le a negyeddöntő-mérkőzéseket: Mexikó Costa Ricával, míg Honduras Guadeloupe-pal csap össze.

NSO SPORTLEXIKON: az Arany-kupa eddigi győztesei