Az újonc Cucuta az ötszörös győztes Bocát is alaposan meglepte

2007.06.01. 09:50
Nehéz helyzetbe került az ötszörös Libertadores Kupa-győztes Boca Juniors labdarúgócsapata, miután a torna elődöntőjének első mérkőésén 3-1-es vereséget szenvedett idegenben a sorozatban először induló, kolumbiai Cucuta Deportivótól. A visszavágót egy hét múlva rendezik meg. Mint arról beszámoltunk, a másik ágon a Gremio 2-0-s előnnyel váhatja a Santos elleni második összecsapást.
Ruben Bustos (a kép bal szélén) elcsavarja a labdát a sorfal fölött, és a labda hamarosan a bal felső sarokba vágódik
Reuters
Reuters

Hiába vezetett 1-0-ra a Boca Juniors a cucutai Santander-stadionban (a létesítményt a XIX. század elején élt katonai és politikai vezetőről, Francisco de Paula Santander tábornokról nevezték el), az első éves együttes megfordította a meccset, és immár jó esélye van arra, hogy bejusson a fináléba.

A 28. percben a 23 éves Pablo Ledesma talált be a Cucuta kapujába, miután jó labdát kapott Rodrigo Palaciótól (0-1). Ekkor úgy tűnt, már hazai pályán megpecsételődhet az 58 éves alapított kolumbiai bajnokcsapat sorsa. Ám nem így történt.

A panamai Blas Perez percei következtek: a csatárnak Ledesma találata után több lehetősége is volt, az első néhányat azonban még kihagyta.

A 40. és a 65. percben aztán két remekbe szabott góllal sokkolta az argentinokat (2-1), extázisba hozva a 45 ezres publikumot, amely azonban akkor őrjöngött csak igazán, amikor a 84. percben Ruben Bustos szabadrúgása is megtalálta az utat a kapuba (3-1).

A Libertadores-kupát 1977-ben, 78-ban, majd az utóbbi hét évben háromszor (2000, 2001, 2003) is megnyerő Boca játékmestere, Juan-Roman Riquelme gyengén játszott ezen a mérkőzésen, így aztán együttese sem hozta az igazi formáját.

A Buenos Aires-ieknek a La Bombonerában valódi bravúrra lesz aszükségük ahhoz, hogy megfordítsák ezt a párharcot, és 2004 után ismét döntőt játszhassanak.