Kétgólos előnyt szerzett a Gremio a Santos ellen az elődöntőben

2007.05.31. 09:03
A Gremio 2-0-ra legyőzte a Santost a labdarúgó Libertadores-kupa elődöntőjének első mérkőzésén, így jó esélye van arra, hogy a két brazil együttes párharcának visszavágóján kiharcolja a döntőbe jutást. Mind a Gremio, mind a Santos kétszer nyerte meg eddig a sorozatot.
A képen Tuta, a Gremio játékosa, aki nem szerzett gólt, itt azonban éppen Carlos Eduardo találatának örül. A fotóst is megtévesztette?
Reuters
Reuters

A Porto Alegre-i Olímpico Monumentalban a hazaiak tűntek éhesebbnek a sikerre, de a 6. percben még majdnem hátrányba került, mert Marcos Aurelio nagyszerű lövését Digo Saja kapus éppen hogy ki tudta tenyerelni.

Később 11-est reklamáltaka Gremiónál, mert a Santos játékosa, Alessandro vélhetőleg kézzel ért a labdához a 16-oson belül, ezt azonban még nem látta a játékvezető.

Azt azonban már igen, amikor Avalos (Santos) összeakadt Diego Souzával. Ez a 35. percben történt, a bíró büntetőt ítélt, Tcheco pedig értékesítette (1-0).

A 42 ezer néző nagy örömére nem sokkal később növelte előnyét a Gremio: a balszélső, Carlos Eduardo Adailton hibája után szerezte meg a labdát, majd Fabio Costa kapus mellett a hálóba rúgta (2-0).

A Santos ezt megelőzően 12 mérkőzésen maradt veretlen, de a Gremio – amely a Libertadores-kupa jelen idényében mindössze négyszer kapott ki hazai pályán – megszakította ezt a sorozatot.

A visszavágót egy hét múlva, közép-európai idő szerint június 7-én hajnalban rendezik meg a Sao Paulo állambeli Santosban.

Az elődöntő másik ágán magyar idő szerint péntekre virradóra rendezik meg az első mérkőzést, ezen a kolumbiai Cucuta Deportivo az argentin Boca Juniorst fogadja.