Demy de Zeeuw

2008.05.22. 23:49
A fiatal Demy de Zeeuw Marco van Basten egyik legújabb felfedezettje, hiszen az AZ lelkes és kőkemény játékosa hét Európa-bajnoki selejtezőn is pályára léphetett.
Az Apeldoornban született legényke a helyi AGOVV-ban sajátította el a futball alapjait, majd 18 esztendősen a Go Aheadba igazolt, ahol Nomen est omen-alapon hatalmas lendületet kapott karrierje, az U-válogatottakba is bekerült. 2005 nyarán alig 100 ezer euróért az AZ-be került, ahol hamar Louis van Gaal mester alapembere lett, az U-21-es válogatottal következő nyáron pedig Európa-bajnok. 2007 márciusában a nagyválogatottban is bemutatkozhatott (pedig nincs hiány sokat futó hollandus szűrőkből, lásd Clarence Seedorf, Hedwiges Maduro, Mark van Bommel vagy Nigel de Jong), sőt, a hátralévő vb-selejtezőkre is a csapatban ragadt. A bajnokságban viszont meglehetősen kiegyensúlyozatlanul teljesít a védelem jobb oldalán is bevethető játékos.