Eb-selejtezők: visszavágtak a walesiek a tavalyi vereségért

2007.09.12. 22:04
Fölényes győzelmet aratott Wales labdarúgó válogatottja az Európa-bajnoki selejtezősorozat D csoportjának 13. játéknapján Szlovákiában. A walesiek ezzel visszavágtak az majd egy évvel ezelőtti 5-1-s hazai vereségért.
A szlovákok rögtön az elején megszerezték a vezetést, de tíz perccel később Eastwood egyenlített, sőt Craig Bellamy – akinek a hétvégén született kislánya - még az első játékrészben duplázott, így a vendégek kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetre.Az ötvenhetedik percben Mintal visszahozta a hazai reményeket, de a hajrához közeledve Durica öngóljának köszönhetően ezek el is szálltak, sőt az utolsó percben még Davies is betalált, és kialakította az 5-2-s végeredfményt.

EB-SELEJTEZŐ

D CSOPRT
Szlovákia - Wales 2-5 (Mintal 12., 57. ill. Eastwood 22., Bellamy 34., 41., Durica 74.-öngól, Davies 90.)