Melbourne 2007: Laure Manaudou megvédte címét 400 gyorson

2007.03.25. 12:31
Megszerezte első aranyérmét Laure Manaudou (képünkön) a 12. FINA-világbajnokságon, Melbourne-ben. A franciák olimpiai bajnoka, világcsúcstartója az úszóversenyek első napján 4:02,61 perces eredménnyel, új vb-csúccsal nyerte meg a női 400 méteres gyorsúszást. A második helyen a lengyel Otylia Jedrzejczak végzett, megelőzve a japán Sibata Ait.

A 200 vegyest taktikai okokból kihagyó Manaudou erősen kezdett, már 50 méternél is vezetett, aztán már nem is adta ki az első helyet a kezéből a végéig: rajt-cél győzelmet aratott.

A szám húszesztendős olimpiai bajnoka a szám címvédőjeként esélyt sem hagyott vetélytársainak, még Jedrzejczak sem tudta igazán megszorítani.

A negyedik helyet az amerikaiak klasszisa, Kathryn Hoff szerezte meg az olasz Federica Pellegrini, a szintén amerikai Kate Ziegler, a brit Joanne Jackson és az ausztrál Linda MacKenzie előtt.