A Honvéd két aranyat szerzett

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2006.02.24. 02:42
„Ezt a számot most kihagynám. Kemény percek várnak rám” – mondta csütörtök délután a nemzetközi fedett pályás váltóverseny, egyben országos váltóbajnokság negyedik száma, előtt az eseményen versenybíróként közreműködő Martinek János.
Balogh Gábor (1) és honvédos társai erôfeszítése eredménnyel járt
Meggyesi Bálint

De nem csak Szöul olimpiai bajnoka vélekedett így, ugyanis az öttusa sokak számára egyébként is nemszeretem száma a lovaglás télen nagyon kegyetlen tud lenni. Fedett lovarda ide vagy oda, ezúttal is vacogtak a versenyzők és a nézők a Nemzeti Lovardában.

A lovaglás nem rendezte át a mezőnyt, igaz, a megelőző három számban sem történt semmi eget rengető. Legalábbis a férfimezőnyben: a papírformának megfelelően a válogatottak zömét adó BHSE és UTE vezette a mezőnyt. A nőknél a nyitó lövészetben a fiatalok jeleskedtek, de aztán javítottak a rutinos honvédosok és székesfehérváriak. Utóbbiak a címvédők, és elsősorban Vörös Zsuzsanna jó teljesítményének köszönhették, hogy a záró szám előtt esélyük lehetett a címvédésre, ugyanis 36 másodperc volt a hátrányuk a Honvéd mögött. A férfiaknál fölényesen állt az élen a címvédő Honvéd.

A futás végén minden maradt úgy, mint a rajt előtt: a nőknél hiába hajráztak Vörösék, a remek futó, Európa-bajnok Füri Csilla vezette Honvédnak elég volt a félperces előny, így visszavette a bajnoki címet a székesfehérváriaktól. A férfiaknál hiába volt jobb a futásban az UTE, a Honvéd zárt az élen, és megvédte tavalyi aranyérmét.
Mivel a bajnokság nyílt volt, elindult rajta két női és négy férfi külföldi csapat, a győzelmet a nőknél a britek, a férfiaknál pedig az olaszok szerezték meg.

ORSZÁGOS VÁLTÓBAJNOKSÁG, BUDAPEST
Férfiak.
Bajnok: BHSE A (Balogh Gábor, Kállai Ákos, Marosi Ádám, edzők: Hegedűs Ferenc, Balaska Zsolt, Bognár Gábor, Hicsák Zsolt, Kelemen Péter, Serfőző Sándor, Illényi Pál, Rátonyi Gábor) 5622 pont, 2. UTE (Fülep Sándor, Németh Róbert, Tibolya Péter) 5496, 3. Alba Volán (Horváth Viktor, Nagy Csaba, Gauruder Krisztián) 5270, 4. KSI A 4716, 5. KSI B 3684, 6. BHSE C 3612 (A győzelmet az olaszok szerezték meg 5686 ponttal).
Nők. Bajnok: BHSE A (Füri Csilla, Hidvégi Ildikó, Partics Katalin, e: Balaska Zsolt, Bognár Gábor, Kelemen Péter, Hicsák Zsolt, Molnár Tamás, Rátonyi Gábor) 5170, 2. Alba Volán A (Máthé Vivien, Szatmári Adrienn, Vörös Zsuzsanna) 5098, 3. KSI A (Andrejkovics Andrea, Bartalis Zsófia, Pataki Viktória)) 4922, 4. MAFC 3766, 5. BHSE B 3732, 6. Alba Volán C 3668. (A nemzetközi verseny győztese a brit csapat lett, 5256 ponttal.)