BSE FCSM–Vasas Opus-Via Óbuda 1:3 (–19, –15, 23, –20)
Szamos utca, 400 néző. V: Mezőffy, Ujházi
BSE: PETHÔ 10, Adrianenko 2, Horváth D. 4, Várhegyi 6, Jáka 5, Czakó. Cs: Tóth A. (liberó), Danada 8, Mester 8. Edző: Kasziba István
VASAS: AKIMOVA 5, PAPIZSANSZKAJA 19, NYÁRI 10, JÓZSA 17, Kriegel O. 5, TORMÁSI 9. Cs: Vatai (liberó), Dégi 5. Edző: Ratimorszky Károly
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:5, 8:9, 10:13, 12:19, 16:21. 2. játszma: 3:6, 7:11, 7:15, 9:18, 12:22. 3. játszma: 4:1, 9:8, 15:10, 21:18, 23:23. 4. játszma: 3:1, 5:9, 10:14, 15:18, 19:23

Akár a megtelt táblát is kitehették volna a Szamos utcai csarnok ajtajára, hiszen egy gombostűt sem lehetett volna leejteni a tömegben. Rengetegen voltak kíváncsiak a rangadóra, amely úgy kezdődött, ahogy azt várni lehetett két ilyen erősségű csapattól: egymást követték a látványos labdamenetek, a parádés akciók. A párhuzamos haladást a Vasas unta meg előbb, és 10:10-nél sebességet váltott, faképnél hagyva ellenfelét. Az így elért hatpontos vezetés már megnyugtatónak tűnt a piros-kékek számára, pláne, hogy a két ukrán, Akimova és Papizsanszkaja ismét parádézott. Utóbbi például már az első felvonás közepén nyolc pontnál járt.
A helyzet a második játékrészre annyiban módosult, hogy már az elején ellépett a Vasas. Játékosai nem ismertek elveszett labdát, volt, hogy Papizsanszkaja a nézők közül hozta vissza a mások által már elveszettnek hitt Mikasát. Bebizonyosodott, csak ilyen mentalitással érdemes játszani, ezért hálás a közönség, ezzel lehet eredményt elérni egy ilyen fontos meccsen. Akadtak persze hiányosságok is a piros-kékeknél: egy-egy rossz nyitásfogadás, egy-egy rossz irányba pattanó labda, de semmi több. Már a második szett után nyilvánvalóvá vált, hogy ezt a Vasast ez a BSE egészen biztosan nem tudja megverni. És az is biztos, hogy rendesen fel kell kötnie a felkötni valóját annak a csapatnak, amely meg akarja szorongatni Akimováékat.
"Megdögleni a pályán, úgy kell hajtani!" – hangzott a harmadik felvonás első technikai idejénél a hazai kispad felől. Kasziba István tanácsát megfogadták a városmajori lányok, ezzel meg tudták fogni az ellenfelüket, sikerült a szépítés. Az egyenlítés azonban már elmaradt, hiszen a hazaiak látványos feljavulása nem tartott ki a negyedik játszmára, így főként Józsa és Papizsanszkaja támadásbefejezéseinek köszönhetően gond nélkül hozta a rangadót a vendég csapat.

Jászberényi RK–Architekton-Gödöllői RC 3:2 (–22, 17, –13, 22, 19)
Jászberény, 250 néző. V: László, Donkó
JÁSZBERÉNY: Kiss A. 2, FÉSŰS 18, GRÓZER 15, Lengyel 5, Kiss B. 10, NÉMETH Zs. 21. Cs: Selmeczi (liberó), Szívós 4. Edző: Botos Ferenc
GÖDÖLLÔ: Vargáné 4, SZENDRÔI 13, Nagy K. 9, Puskás 9, KURUCZ 9, Szurkos 10. Cs: Németh Á. Edző: Hollósi László
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:8, 12:16, 14:21, 18:23. 2. játszma: 6:2, 10:4, 16:9, 21:14. 3. játszma: 2:5, 8:13, 11:19. 4. játszma: 8:5, 15:12, 20:20, 23:20. 5. játszma: 2:6, 7:9, 11:11, 12:13