Tudósított: BENKE ZOLTÁNTudósított: BENKE ZOLTÁN

(9, 16, 21)
Dunaújváros, 100 néző. V: Mezőffy, Hóbor

DUNAFERR: Tóth T. 10, SZABÓ G. 6, SZEKERES 11, MÓZER 11, Urfi 6, FORGÓ 9. Cs: Németh G. (liberó), Tóth G. 1. Edző: Ruffing Péter
NYÍREGYHÁZA: MONDI 7, Verdes 7, Horváth G. 1, Fekete 4, Toronyai, Szalai 6. Cs: BUGYI (liberó), Nyíri, Berkes 2. Edző: Botos Ferenc

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 6:1, 10:3, 16:6, 23:7. 2. játszma: 3:1, 8:5, 16:8, 21:10. 3. játszma: 3:3 6:4, 10:6, 16:10, 20:15
A három győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Dunaferr javára

Mindkét együttesben történt szerkezeti változás: a hazaiaknál ismét Szabó Gábor volt a feladó, a vendégeknél pedig Pampuch nem játszott sérülés miatt. A módosítás a vendégeknél okozott nagyobb törést, a Dunaferr szinte átgázolt ellenfelén az első két szettben. A pontos, erős hazai nyitásokkal nem boldogult a szabolcsi csapat, a játék minden elemében alulmaradt. Az NYVRC mindössze a harmadik szettben tudta némileg megszorítani riválisát.

Mestermérleg

Ruffing Péter:
– Agresszív nyitásainkkal szétziláltuk a tartalékos Nyíregyházát.

Botos Ferenc: – A sok sérült miatt csak a harmadik játszmában sikerült megtalálnom a csapatot, amely fel tudta venni a versenyt a jól nyitó és pontosan támadó Dunaferr-rel.