Vegyész RC-Kazincbarcika–Kométa-Kaposvár 3:0
(22, 22, 17)

Kazincbarcika, 500 néző. V: Mocsnik, ifj. Juhász
KAZINCBARCIKA: SCHILDKRAUT 4, KRNIC 13, Bunford 10, Morozov 11, JÁNOSI 13, Herich 7. Cs: BENCSIK (liberó), Nagypál. Edző: Daniel Oravec
KAPOSVÁR: Gubik 1, DÁVID 10, Pásztor 6, Tomanóczy 3, Bánhegyi 5, Csíkos 7. Cs: Geiger (liberó). Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:5, 5:9, 11:10, 16:12, 22:17. 2. játszma: 3:1, 7:9, 13:11, 16:15, 17:18, 22:20, 23:22. 3. játszma: 2:0, 5:2, 8:4, 13:9, 16:11, 21:15

Kéthetes szünet után vérbeli rangadóval folytatódott a férfi röplabda Extraliga küzdelemsorozata. Közben mindkét gárda elvérzett a CEV-kupa csoportselejtezőjében, így immáron teljes erővel a bajnoki csatározásra koncentrálhatnak. A somogyiak öt, a barcikaiak négy mérkőzést nyertek zsinórban, és a felek ezt a sorozatot szerették volna megnyújtani. Hatalmas ütőpárbaj alakult ki, ám a vendégek a kockázatos nyitásokból meglepően sokat rontottak. A Vegyész ezúttal azt is "elbírta”, hogy az ütőgép Vitalij Morozov az első játszmában mindössze két pontra volt képes. A hazaiakat rendkívüli győzni akarás jellemezte, Jánosiék elveszett labdát nem ismerve játszottak. A vendégek többet támadtak a center posztján, de ezzel is csak időlegesen tudták meglepni a kék-sárga alakulatot. A biztosan megnyert első és második játszma kedvét szegte a Kaposvárnak, játékosai egyre többet hibáztak, és hadilábon álltak a nyitásfogadással is. A rangadó szinte példátlanul rövid ideig, mindöszsze ötven percig tartott.

Mestermérleg
Daniel Oravec: – Szerettük volna szurkolóinknak emlékezetessé tenni az évzárást. Örülünk, hogy ez sikerült és tervünket is teljesítettük.
Demeter György: – Sajnos kevesen vagyunk, nem nagyon tudtam belenyúlni a csapat játékába. Ezúttal ennyire futotta, roppant gyenge teljesítményt nyújtottunk.

DFRC-Szeged–Nyíregyházi VRC 0:3
(–15, –18, –20)

Szeged, 100 néző. V: Simon, Szabó F.
SZEGED: Maksa 1, Bába 1, Melnicsuk 12, Rózsavölgyi 4, Bessenyei 3, NACSA 11. Cs: Ézsiás (liberó), Péter. Edző: Nyári Sándor, Juril Melnyicsuk
NYÍREGYHÁZA: Nyíri 3, Szalai 10, Horváth G. 9, PAMPUCH 12, VERDES 13, MONDI 12. Cs: BUGYI (liberó), Fekete. Edző: Botos Ferenc
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 3:8, 8:14, 10:20, 14:23. 2. játszma: 1:1, 3:7, 9:9, 13:10, 15:22. 3. játszma: 2:2, 6:8, 8:15, 11:19, 19:23
A szabolcsiak már az első szettben tudatták a házigazdákkal, hogy ők fognak nyerni. Mondi és Pampuch ütéseivel szemben nem volt ellenszer, Bugyi pedig remekül mezőnyözött. A második szett második harmadában bizonyította a szegedi csapat, hogy van benne fantázia, ekkor lelkesen játszva, szép támadásokat vezetve fordítottak, de Pampuch hat védhetetlen szervából álló nyitássorozata eldöntötte a játszmát. Az utolsó játékrészben is láthatott a hazaiaktól egy-két szép megoldást, hosszabb labdamenetet a publikum, de a Nyíregyháza biztosan ért célba.

Nyári Sándor: – Minden tekintetben jobb, lendületesebb volt a Nyíregyháza
Botos Ferenc: – Sikerült a legutóbbi, rossz emlékű szegedi szereplésünket feledtetni, és annak külön örülök, hogy a születésnapos Fekete Gábor pályára léphetett, és végül ő érte el a győztes pontot.

Miskolc, 150 néző. V: Ujházi, Donkó
MISKOLC: Adrijanenko 3, Szűcs 6, KOVÁCS E. 12, Odijanenko 11, ORSZÁGH 24, Sike 8. Cs: Németh (liberó), Katona 2, Szajkó. Edző: Kőhalmi Richárd
KECSKEMÉT: Dunszt 4, CZAKÓ 28, Ékes 3, Forgó 9, SZABÓ J. 12, KOVÁCS A. 9. Cs: Czéh (liberó), LENGYEL L. 9, Martinovics, Vasadi 5. Edző: Farkas Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 6:7, 9:7, 11:8, 13:10, 16:13, 19:14, 23:22. 2. játszma: 2:8, 8:11, 9:16, 11:19, 13:23. 3. játszma: 0:3, 5:8, 9:9, 13:13, 13:18, 15:22. 4. játszma: 1:4, 5:8, 7:12, 10:16, 13:20, 19:22

Az első játszmában ellőtte minden puskaporát a Miskolc, és a pontosabb, Czakó eredményességét kihasználó Kecskemét könnyedén győzött.

Kőhalmi Richárd: – Ismét olyan mérkőzést játszottunk, amelyet villámgyorsan el kell felejteni.
Farkas Mihály: – Nagyon együtt voltak a lányok, igazi csapatmunkával értük el a győzelmet.