NB I/B - A bíró csak büntetőt nem rúgott

A mérkőzésről tudósított: PALLAGI RÓBERTA mérkőzésről tudósított: PALLAGI RÓBERT
2002.11.02. 22:25
Százhalombatta-Tatabánya 2-1GÓLSZERZÔRomanek a 36. percben egy jobb oldali beadás után lefordult a védőjéről, és éles szögből hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0–1). Károlyi R. a 38. percben Márkus jobb oldali beadását hat méterről a jobb alsó sarokba passzolta (1–1). Károlyi R. a 66. percben Szabó Zoltán kitűnő bal oldali beadását nyolc méterről félmagasan a jobb sarokba fejelte (2–1)SÁRGA LAPRomanek (reklamálásért) a 44., Radnics (felvágta Szabó Zoltánt) az 53., Tóth Z. (Márkus buktatásáért) az 55., Bakó (visszarántotta Tóth Zoltánt) a 63., Károlyi G. (felvágta Baloghot) a 91. percbenKIÁLLÍTVAMogyorósi a 38. percbenSZÖGLETARÁNY: 2:6 (1:3)Csúszós talajon, szemerkélő esőben közepes iramú első harminc percet láthattak a nézők, amiben Márkus Tibor tizenegyesgyanús buktatása és Ughy Márk bődületes kapufája érdemel említést. A vendégek valamivel veszélyesebben támadtak, és ebben az időszakban Tóth Iván többször is bravúrosan védett. Ennek alapján nem volt meglepetés, hogy a vendégek megszerezték a vezetést, de nagy fordulatot vett az összecsapás, és az egész mérkőzés további kimenetelére hatott, hogy a hazaiak gyorsan egyenlítettek, és az egyenlítő gól után Mogyorósi Józsefet – a védő megsértette az egyik partjelzőt – a játékvezető kiállította. Az első félidő utolsó percei parázs adok-kapokkal telt, de az eredmény nem változott. A második játékrészben a hazaiak nehezen tudták átvenni a játék irányítását, hosszú ideig nem látszott az emberelőny, végül Károlyi Róbert újabb ügyes góljával a maguk javára fordították a hazaiak a mérkőzés állását. A sok szabálytalanság felborzolta a kedélyeket, a reklamáló vendégedzőt, Török Józsefet a játékvezető kiállította. MESTERMÉRLEG

Gálvölgyi István: – Ideges hangulatú mérkőzésen megérdemelten nyertünk.
Török József: – A játékvezető ezen a mecscsen csak tizenegyest nem rúgott ellenünk…