Nyírség-Pécs 2-3

A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBORA mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR
2002.10.05. 21:18
GÓLSZERZÔMárton az 5. percben a Téglásira váró Kádár mögül kilépett és 12 méterről elegánsan a léc alá emelt (0–1). Kulcsár a 45. percben 25 méteres szabadrúgásból a bal alsó sarokba csavart (0–2). Kiskapusi az 59. percben Turóczi jobb oldali szögletéből öt méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (1–2). Jokisics a 71. percben a Kiskapusi talpa alatt elsuhanó labdával kilépett és tíz méterről Téglási alatt a kapu közepébe lőtt (1–3). Csernijenko a 83. percben Turóczi balról beívelt szabadrúgásából öt méterről a bal alsó sarokba fejelt (2–3) SÁRGA LAPHorváth Gy. (Kiskapusi lerántásáért) a 22., Horváth S. (Turóczit akasztotta) a 68., Kocsis (felöklelte Herbertet) a 72. percbenSZÖGLETARÁNY: 6:2 (1:2)A Bük pénteki vereségével az lett a másodosztály rangadójának tétje, hogy annak győztese a tabella élére ugorhat. Bár ez a tény önmagában sok szurkolót csalt a lelátóra, hát még az hogy az újonnan épült stadionrészt éppen a mérkőzés előtt avatták fel. Az ünnepi hangulat azonban nem sokáig tartott, előbb Pest Krisztián találta el a kapufát, egy perc múlva pedig már Márton Gábor nem kegyelmezett. Bő tíz percet váratott magára a hazaiak válasza: Ruszlan Csernijenko balolali beadása után Győri Zoltán öt méteres fejese után a lécet találta telibe a labda. Aztán egyfajta bakiparádé vette kezdetét, előbb a Horváth Sándor ápolására siető pécsi gyúró hasalt el, majd Kormos Gábor játékvezető tévedésből a piros lapot mutatta fel Horváth Gyula kétségkívül sárgát érő szabálytalanságáért – majd persze a helyes színű lap is előkerült. Csak maguk a pécsi játékosok nem voltak hajlandóak hibázni, a vendégek agresszív harcmodora láthatóan nem ízlett a nyíregyháziaknak. A félidő hajrájában ismét megélénkült a mérkőzés, a pécsiek Kulcsár Árpád és újra Márton révén veszélyeztettek, a túloldalon pedig Csernijenko fejesét védte nagy bravúrral Herbert Roland. Ugyanez már nem sikerült Téglási Gábornak, aki a játékrész hosszabbításában nem tudta hárítani Kulcsár szabadrúgását.Nagy elánnal kezdte a második játékrészt a házigazda, amelynek sorsán Kádár Tamás segíthetett volna, de nem találta el az üres kaput, miként a túloldalon érkező Csernijenko sem. Kiskapusi Balázs fejese viszont visszahozta a nyíregyházi reményeket, és az utolsó 25 percre feltámadó szél is a hazaiakat segítette. Tovább táplálta a reményeket, hogy ebben a bajnokságban először léphetett pályára a kartörésből felépülő Kocsis István, aki a Keleti-csoport tavalyi gólkirálya volt. Még el sem ült a csatárt köszöntő taps, amikor egy újabb egyéni hibát kihasználva Nikola Jokisics visszaállította a kétgólos különbséget. Nem adta fel a Nyíregyháza, ám erőfeszítései csak a szépítéshez voltak elegendőek. A Pécs tehát nem csak elrontotta a nyíregyháziak ünnepét azzal, hogy éppen a stadionavatón fosztotta meg őket hazai veretlenségüktől, hanem át is vette a vezetést a tabellán. MESTERMÉRLEGKis Károly: – Nagy lehetőséget szalasztottunk el. Rosszul kezdtük a mérkőzést, figyelmetlenségből gólt kaptunk, s ezt követően már csak futottunk az eredmény után. A döntetlent megérdemeltük volna, de a végén több nagy lehetőséget is elpuskáztunk.Rónai István: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, a második játékrészre feljavult Nyíregyházával szemben nehezen tudtuk tartani a különbséget. Végül sikerült nyernünk, úgy érzem, megérdemelten.