Válogatott: „A kazah Messi berobbant Budapesten” – sajtóvisszhang

2018.03.24. 11:55
Jerkebulan Szejdahmet (11) a vendégek egyik legjobbja volt (Fotó: Tumbász Hédi)
A kazah sajtó nem győzi dicsérni a mieink legyőzésével közel két év után újra nyerő labdarúgó-válogatottját (Magyarország–Kazahsztán 2–3). Az ellenünk debütáló 18 éves Jerkebulan Szejdahmetet – aki a vendégek harmadik gólját jegyezte, a második találatnál pedig három védőnk között adott középre – már el is nevezték kazah Messinek...

A meccset követő sajtótájékoztatón még kapott egy-két „piszkálódó" kérdést a vendégújságíróktól a kazah válogatott új szövetségi kapitánya. A bolgár Sztanimir Sztoilov azonban felvilágosította a kazah kollégákat, hogy a két év után először nyerő csapat kapcsán talán nem azt kellene boncolgatni, miért a 35 éves Nenad Erics állt a kapuban, míg az egyik játékos hiányát firtató kérdésre így reagált: „biztos azért kérdezi, hogy ő miért maradt ki, mert a maga barátja”.

Összességében azonban természetesen nagyon pozitív a tegnapi mérkőzés fogadtatása Kazahsztánban. A sajtó nemcsak azt emeli ki, hogy a 2016 júniusában Kína ellen elért 1–0-s siker óta először nyert a válogatottjuk, hanem azt is, hogy több mint három év után szereztek egy meccsen legalább három gólt – ilyenre legutóbb 2014 szeptemberében volt példa, amikor 7–1-re győztek Kirgizisztán ellen.

„Fenséges, hihetetlenül fantasztikus" – írta a meccsről szóló beszámolója címében a sports.kz, amely annak is külön írást szentelt, hogy a magyar ultrák hatvan perc elteltével hazaindultak, és még idézik is a fanatikusok egy-egy rigmusát („Szégyen!"; „Hol a szívetek?").

A sports.kz külön cikkben foglalkozik a második gól előtt két védőnket is kicselező Jerkebulan Szejdahmettel. Külön video-összeállítást is készítettek az ellenünk debütáló 18 éves játékosról, akiről azt írják, a „kazah Messi berobbant" a budapesti meccsen. A találkozót felvezető, a kazah labdarúgást bemutató cikkünkben a portál újságírója, Alekszandr Sztrelnyikov is az orosz Ufa támadóját emelte ki mint legnagyobb ígéretet.

Érdekesség, hogy a kazahok nem mentek haza a mérkőzés után, maradnak Magyarországon, ugyanis hétfőn Sztoilov szülőhazája, Bulgária ellen lépnek pályára Felcsúton (a bolgárok pénteken hazai pályán 1–0-ra kikaptak a bosnyákoktól).

Szejdahmet legjobb pillanatait itt tekintheti meg!

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–KAZAHSZTÁN 2–3 (1–3)

Budapest, Groupama Aréna, 9038 néző. V: Musial (lengyel)
Magyarország:
Gulácsi – Bese (Lovrencsics G., a szünetben), Otigba, Fiola, Botka (Hangya, a szünetben) – Dzsudzsák, Kleinheisler (Pátkai, 72.), Elek Á. (Pintér Á., 68.), Ugrai (Németh K., a szünetben) – Szalai, Nikolics (Böde, 76.). Szövetségi kapitány: Georges Leekens
Kazahsztán: Erics – Bejszebekov, Malij, Posztnyikov, Somko – Iszlamhan (Mirosnicsenko, 93.), Kuat (Ahmetov, 84.), Zajnutgyinov (Paragulgov, 72.), Szejdahmet (Percuh, 60.) – Hizsnicsenko (Tungisbajev, 76.), Murtazajev (Szujumbajev, 88.). Szövetségi kapitány: Sztanimir Sztoilov
Gólszerző: Szalai (21.), Németh K. (67.), ill. Murtazajev (6.), Zajnutgyinov (10.), Szejdahmet (39.)