Légióskörkép: Vadóczék megnyerték, Gulácsiék elbukták a kupadöntőt

2019.05.27. 18:19
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Több mint tízezren, 10 294-en látták a Mol Arénában péntek este, amint történelmi eredményt elérve a Fortuna Liga második helyén végző DAC 5–0-s győzelmet arat a Michalovce ellen a 2018–2019-es idény utolsó meccsén. Vida Kristopher gólpasszal vette ki a részét a sikerből, rajta kívül Vida Máté és Kalmár Zsolt is pályára lépett.Vida Kristopher gólpasszal vette ki a részét a sikerből, rajta kívül Vida Máté és Kalmár Zsolt is pályára lépett.

Egymást követő harmadik évben is Vadócz Krisztián csapata, a Kitchee SC nyerte meg a hongkongi FA-kupát, mivel a sorozat szombati döntőjében 2–0-ra legyőzte a Southern District együttesét. A magyar középpályás kezdőként lépett pályára a mérkőzésen.

A hongkongi légióssal ellentétben Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig elbukta a kupadöntőt, a Bayern München három gólt szerezve győzte le a lipcseieket.

A harmadik magyar érdekeltségű fináléban, Cipruson Balogh Norbert nem jutott szóhoz, csapatát, az APOEL-t 2–0-ra legyőzte az AEL Limassol.

Dzsudzsák Balázs szabadrúgásgóljával 1–1-es döntetlent játszott az al-Ittihad Kalba az UAE League 26., azaz utolsó fordulójában. A 32 esztendős szélső maga harcolta ki a pontrúgást. A bal felsőbe tartó lövést az al-Vaszl kapusa már csak a gólvonal mögül tudta kiütni. Ez volt az idényben 21 bajnokin pályára lépő Dzsudzsák ötödik találata. A magyar szélső emellett nyolc gólpasszt is kiosztott az Emírségekben.

A Red Bull Salzburg 7–0-ra kiütötte a St. Pöltent az osztrák élvonal (Bundesliga) rájátszásának utolsó körében, így valóságos gálamérkőzéssel búcsúzott a 2018–2019-es idénytől. Szoboszlai Dominik kezdőként a 73. percig volt pályán, hat perccel korábban ő készítette elő Hannes Wolf gólját. Szoboszlai az idényben 16 bajnokin lépett pályára a Salzburg első csapatában, három találat mellett a mostani volt a harmadik gólpassza.

MÁJUS 20., HÉTFŐ

DÁNIA, SUPERLIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ

Bröndby–FC Midtjylland 4–1
Midtjylland: Korcsmár Zsoltot nem nevezték a mérkőzésre.

APOEL–AEL Limassol 0–2
APOEL: Balogh Norbert nem lépett pályára.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
35. FORDULÓ
Xamax–Lugano 1–1
Lugano: Kecskés Ákos kispados volt, Vécsei Bálint végigjátszotta a meccset.

Liefering–Wattens 1–2
Liefering: Bukta Csabát nem cserélték be.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10. (UTOLSÓ) FORDULÓ

DAC Dunaszerdahely–Michalovce 5–0
DAC: Vida Máté gólpasszt adott, a 87. percben lecserélték, ahogy a szintén kezdőként játszó Kalmár Zsoltot is, Vida Kristophert a 90. percben cserélték le, Csóka Dániel ezúttal sem volt kerettag
Slovan Bratislava–Sered 3–1
Slovan: Holman Dávid végig játszott, Guzmics Richárdot az 51. percben cserélték be

MÁJUS 25., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Rapid Wien–Altach 1–2
Rapid Wien: Szántó Tamás lábadozik, nem volt a keretben.

FC Midtjylland–Esbjerg 1–2
Midtjylland: Korcsmár Zsolt sérült.

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ

Chicago Fire–New York City 1–1
Chicago Fire: Nikolics Nemanja a 78. percben állt be.
New England Revolution–D. C. United 1–1
D. C. United: Stieber Zoltán a 70. percben állt be.

HONGKONG, FA-KUPA
DÖNTŐ

Kitchee SC–Southern District 2–0
Kitchee: Vadócz Krisztián kezdőként lépett pályára.

NÉMETORSZÁG, NÉMET KUPA
DÖNTŐ
RB Leipzig–Bayern München 0–3
RB Leipzig:
Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a meccset.

38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Bologna–Napoli 3–2
Bologna: Nagy Ádám kispados volt.

36. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Lugano–Grasshoppers 3–3
Lugano: Kecskés Ákos kispados volt, Vécsei Bálintot a 74. percben lecserélték.

MÁJUS 26., VASÁRNAP

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
26. (UTOLSÓ) FORDULÓ
al-Vaszl–al-Ittihad Kalba 1–1
al-Ittihad Kalba: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a találkozót. A 30. percben a saját maga által kiharcolt szabadrúgásból szerzett góllal egalizált.

FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS,
10. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Red Bull Salzburg–St. Pölten 7–0
Salzburg: Szoboszlai Dominik kezdőként 73 percet kapott az edzőjétől; a 67. percben Hannes Wolf találatát készítette elő, ezzel lett 5–0 az állás.

ALAPSZAKASZ

Sporting Kansas City–Seattle Sounders 3–2
Sporting KC: Baráth Botond végigjátszotta a meccset, Németh Krisztián eltiltott volt, Sallói Dániel sérült.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
Dinamo Zagreb–Hajduk Split 3–1
Hajduk: Gyurcsó Ádám végigjátszotta a találkozót.
NK Osijek–Inter Zapresic 3–1
Osijek: Kleinheisler László kezdőként lépett pályára, s 2–1-es hazai vezetésnél, a 74. percben cserélte le edzője.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Irtis Pavlodar–Atirau 1–0
Irtis: Hidi Patrik kezdőként lépett pályára, majd a 74. percben lecserélték.
Sahtyor Karagandi–Kajrat Almati 1–2
Kajrat: Eppel Mártont a 69. percben cserélték be, a 92. percben sárga lapot kapott.

Fiorentina–Genoa 0–0
Genoa: Schäfer András a kispadról nézte végig a találkozót.

Dinamo Kijev–FK Lviv 2–1

MÁJUS 27., HÉTFŐ

13. FORDULÓ

Puszan IPark FC–Csonnam Dragons 1–0
Puszan: Novothny Soma kispados volt.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.