Légiósok: 7–0-s salzburgi diadal és újabb gólpassz Szoboszlaitól

2019.05.26. 19:00
A Red Bull Salzburg 7–0-ra kiütötte a St. Pöltent az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) rájátszásának utolsó fordulójában, így valóságos gálamérkőzéssel búcsúzott a 2018–2019-es idénytől. Szoboszlai Dominik kezdőként a 73. percig volt pályán, hat perccel korábban ő készítette elő Hannes Wolf gólját.

Szoboszlai az idényben 16 bajnokin lépett pályára a Salzburg első csapatánál, három gól mellett a mostani volt a harmadik gólpassza.

A salzburgiak fordulókkal korábban biztosították a bajnoki címüket, s már az is eldőlt, hogy a 2019–2020-as idényben a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelhetnek majd.

VASÁRNAPI LÉGIÓSPROGRAM

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
26. (UTOLSÓ) FORDULÓ
al-Vaszl–al-Ittihad Kalba 1–1
al-Ittihad Kalba: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a találkozót. A 30. percben a saját maga által kiharcolt szabadrúgásból szerzett góllal egalizált.

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS,
10. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Red Bull Salzburg–St. Pölten 7–0
Salzburg: Szoboszlai Dominik kezdőként 73 percet kapott az edzőjétől; a 67. percben Hannes Wolf találatát készítette elő, ezzel lett 5–0 az állás.

Dinamo Zagreb–Hajduk Split 3–1
Hajduk: Gyurcsó Ádám végigjátszotta a találkozót.
NK Osijek–Zapresic 3–1
Osijek: Kleinheisler László kezdőként lépett pályára, s 2–1-es hazai vezetésnél, a 74. percben cserélte le edzője.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Irtis Pavlodar–Atirau 1–0
Irtis: Hidi Patrik kezdőként lépett pályára, majd a 74. percben lecserélték.
Sahtyor Karagandi–Kajrat Almati 1–2
Kajrat: Eppel Mártont a 69. percben cserélték be, a 92. percben sárga lapot kapott.