Légiósok: Vanczák bejelentette, a nyártól Magyarországon folytatja

2016.02.23. 10:52
A svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Sion magyar védője, Vanczák Vilmos bejelentette, a szezon végén távozik az együttestől, és Magyarországon folytatja pályafutását.

„A szezon végén visszatérek Magyarországra” – mondta Vanczák Vilmos a Le Café des Sports című rádióműsorban.

A 79-szeres magyar válogatott játékos korábban a Nemzeti Sportnak is beszélt a terveiről, most ezt erősítette meg. A 32 éves védő kilenc szezont töltött a klubnál, amellyel három Svájci Kupát nyert meg.

Vanczák családi okok miatt döntött a hazatérés mellett.

„Az öltözőben »Willy« mindig követendő példa volt” – mondta róla korábbi csapattársa, Nicolas Beney.

A távozásáig azonban még majdnem egy fél szezon hátra van, az együttes legközelebb az Európa-ligában lesz érdekelt, a Braga elleni visszavágón. A 16 közé jutásért vívott első meccsen a portugálok idegenben 2–1-re nyertek.Vanczák Vilmos a Le Café des Sports című rádióműsorban.