Légióskörkép: Szalai Ádámmal először nyert a Hannover

2016.04.18. 14:32
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink előző heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Dzsudzsák Balázs (Bursaspor) sérülése után már a kispadon kapott helyet, Katarban véget ért a bajnokság, Szalai Ádám pedig először volt győztes csapat tagja Hannoverben.

ANGLIA ANGLIA

Bogdán Ádám csapata, a Liverpool óriási küzdelemben ejtette ki csütörtökön az Európa-ligából a Dortmundot, majd Jürgen Klopp tanítványai vasárnap a Bournemouth ellen folytatták jó sorozatukat. A magyar kapus egyik mérkőzésen sem volt a liverpooli keret tagja. A másodosztályban Tőzsér Dániel operációt követően lábadozik, így ő sem szerepelt a QPR-ban a hétvégén.

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám először ünnepelhetett hannoveri
győzelmet a pályán (Fotó: hannover96.de)
Szalai Ádám először ünnepelhetett hannoveri győzelmet a pályán (Fotó: hannover96.de)

Szalai Ádámmal először nyert a Hannover. A magyar támadó januári érkezése óta ez a csapat második győzelme (a Stuttgart elleni idegenbeli győzelem alkalmával sérülés miatt nem játszott Szalai). A csatár most 7 percet kapott a Mönchengladbach elleni, 2–0-ra végződő mérkőzésen. Huszti Szabolcs végigjátszotta a Frankfurt találkozóját, míg Kleinheisler László nem kapott játéklehetőséget a Wolfsburg ellen.

A másodosztályban az RB Leipzig hazai pályán kapott ki a Sandhausentől. Gulácsi Péter őrizte a lipcseiek kapuját a mérkőzésen. A Nürnberg is vereséget szenvedett, a Karlsruhe vendégeként, Stieber Zoltán csereként az 56. percben állt be. Kalmár Zsolték (FSV Frankfurt) szintén veszítettek, de a fiatal magyar középpályás most is a kezdőcsapatban kapott helyet.

LENGYELORSZÁG

Győzelemmel kezdte a felsőházi rájátszást a Legia Warszawa, amely hazai környezetben legyőzte a Lech Poznant. Nikolics Nemanja végig a pályán volt – gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez. A vendégeknél Kádár Tamás is 90 percet játszott, míg Lovrencsics Gergő nem volt a keret tagja. Szintén a felsőházban vitézkedik Gyurcsó Ádám csapata, a Pogon Szczecin. A magyar szélső végig a pályán volt a Ruch Chorzów elleni 1–1-es döntetlennel végződő találkozón.

Az alsóházban Guzmics Richárdék 3–1-re nyertek, Mervó Bencéék pedig vendégségben ikszeltek.

OLASZORSZÁG

Balogh Norbert nem jutott szerephez a Palermo csúfos vereséggel végződő torinói vendégjátékán. A szicíliai gárda utóbbi 12 fellépésén mindössze 4 pontot szerzett a Serie A-ban. A másodosztályban nem játszott Adorján Krisztián, viszont Tamás Krisztián december 19. óta először kapott lehetőséget a Speziában. A tuttomercatoweb.com jóra, hatosra értékelte a magyar játékos teljesítményét, kiemelve, hogy „Migliorét helyettesíteni nem egyszerű feladat, de a fiatal magyar jól teljesített, és nem szenvedett sem Riccivel, sem Stoiannal szemben”.

TÖRÖKORSZÁG

Dzsudzsák Balázs, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya felépült sérüléséből, a Bursaspor hétvégi bajnokiján már a kispadra is leülhetett. A bursai együttes a 9. helyen áll – 6 pontra az 5. helytől.

KATAR

Véget ért a nemzeti bajnokság, Németh Krisztiánék vereséggel búcsúztak a szezontól. A magyar csatár kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, az al-Garafa pedig a 9. helyen zárta a 14 csapatos bajnokságot.

AUSZTRÁLIA

Kiesett a bajnokság playoffjából a Sándor Györgyöt és Vadócz Krisztián is foglalkoztató Perth Glory. Hiába szerepelt pazarul az utóbbi hónapokban a Perth, a Melbourne City megálljt parancsolt neki a negyeddöntőben. Az egy meccsen eldőlő párharc vége 2–0 lett, Sándor és Vadócz is kezdőként lépett pályára.

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Nikolics Nemanja Legia Warszawa (lengyel) Lech Poznan 1–0 90 gólpassz
Lovrencsics Gergő Lech Poznan (lengyel) Legia Warszawa (i.) 0–1 nem volt a keretben

Németh Krisztián al-Garafa (katari) al-Kor 0–1 90
*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.