Légióskörkép: Huszti-gólpassz, sok sérült, kevés a játékperc

2016.05.02. 13:52
Huszti Szabolcs gólpassza a Darmstadt ellen sokat érhet a Frankfurtnak a végelszámolásnál. (Fotó: Reuters)
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink előző heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Huszti Szabolcs (Eintracht Frankfurt) fontos gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez, Gulácsi Péter együttese (RB Leipzig) a feljutás küszöbén, botlottak Nikolics Nemanjáék (Legia Warszawa), kulcsfontosságú győzelmet aratott Balogh Norbert csapata (Palermo).

ANGLIA

A Bogdán Ádámot is foglalkoztató Liverpool csütörtökön az Európa-ligában, vasárnap az angol bajnokságban kapott ki. A magyar kapus egyik mérkőzésen sem volt a keret tagja, viszont múlt hét hétfőn végigjátszotta a Norwich elleni U21-es bajnokit. A másodosztályban Tőzsér Dániel csapata, a Queens Park Rangers hétfőn játszik a Burnleyvel, viszont a magyar középpályás operációt követően lábadozik, így nem szerepel az összecsapáson.

NÉMETORSZÁG

Kulcsfontosságú győzelmet aratott Huszti Szabolccsal a soraiban a Frankfurt Bundesligában. A 33 éves játékos végig a pályán volt, majd a mindent eldöntő gól az ő szabadrúgása után született a 83. percben. Szalai Ádám csereként a 76. percben lépett pályára a Schalke ellen, de már nem tudott segíteni csapatán, amely 22. vereségét szenvedte el a szezonban. Kleinheisler Lászlóék hétfő este fogadják a Stuttgartot. Mindkét csapat a kiesés elől menekül, ha a brémaiak kikapnak, nagyon nehéz helyzetbe kerülnek. Tabella itt!

A másodosztályban otthon botlott az RB Leipzig a Bielefeld ellen. Gulácsi Péter végigjátszotta a találkozót. A Nürnbergben Stieber Zoltán nem kapott játéklehetőséget. Játszott viszont Kalmár Zsolt az FSV Frankfurtban, igaz, csak 30 perc jutott neki a kispadról beállva. A Freiburg már feljutott, a második RB Leipzig a héten juthat fel, a Nürnberg pedig legrosszabb esetben harmadik lesz (s így osztályozót játszhat).

LENGYELORSZÁG

Tíz bajnoki mérkőzést követően kapott ki a Legia Warszawa a bajnokságban, ezúttal már a felsőházi rájátszásban. Nikolics Nemanja végig a pályán volt. A Lech Poznanban Lovrencsics Gergő 90 percet kapott, míg a sárga lapos eltiltását töltő Kádár Tamás nem léphetett pályára. Gyurcsó Ádám sérülés miatt kénytelen volt kihagyni a Pogon Szczecin mérkőzését.

Az alsóházban a Slask Wroclaw kikapott, Mervó Bence kezdőként, Gosztonyi András csereként lépett pályára. Guzmics Richárddal a soraiban szenvedett vereséget a Wisla Kraków, a magyar védő végig a pályán volt.

Lengyelországban hétfő délután rendezik a kupadöntőt, amelyen a Lech a Legiával találkozik.

OLASZORSZÁG

Fontos győzelmet aratott a Palermo a Sampdoria felett az olasz első osztályban – Balogh Norbert nélkül, aki az utóbbi öt bajnoki találkozón egy percet sem játszott. A Serie B-ben a Spezia és a Novara is gól nélküli döntetlent játszott, előbbi csapatban Tamás Krisztián nem, utóbbiban viszont Adorján Krisztián szerephez jutott, ha csak 6 perc erejéig is.

TÖRÖKORSZÁG

A Bursaspor 1–1-es döntetlent játszott a bajnok Galatasaray ellen a bajnokság 31. fordulójában. Dzsudzsák Balázs, a magyar válogatott csapatkapitánya combizomsérülése miatt nem léphetett pályára.

SZLOVÁKIA

Elvesztette a hétvégi kupadöntőt Priskin Tamás csapata, a Slovan Bratislava. A pozsonyi együttesből sérülés miatt hiányzott a magyar támadó.

KATAR

Németh Krisztián megsérült az Umm-Szalal elleni Emír-kupa mérkőzésen. A magyar támadót térdsérülés miatt a 14. percben kellett lecserélni. Az első vizsgálatok arra utalnak, hogy a sérülés nem súlyos, néhány hetet kell csak kihagynia a csatárnak. Az al-Garafa egyébként tizenegyesekkel továbbjutott a legjobb nyolc közé.

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok

Zilina (i.) hétfő este
Németh Krisztián al-Garafa (katari) Umm-Szalal (Emír-kupa) 1–1 (11-esekkel 4–2 14
Sallói Dániel Swope Park Rangers (amerikai III.) Vancouver II 1–2 72 gólpassz

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.