Gazdag „gólpasszt” adott, drámai csatában ment tovább a Union

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.28. 06:43
Gazdag Dánielék hosszabbítás után jutottak nyolcaddöntőbe a CONCACAF BL-ben (Fotó: Philadelphia Union/Fb)
Drámai csatában jutott be a nyolcaddöntőbe az észak- és közép-amerikai zóna (CONCACAF) labdarúgó Bajnokok Kupájában a Gazdag Dánielt foglalkoztató Philadelphia Union, amely a 3–2-re megnyert odavágót követően a visszavágón hosszabbítás után ejtette ki a Costa Rica-i Saprissát.

Gazdag Dániel csapata ezúttal sem kezdte túl jól a mérkőzést, a vendég Saprissa ugyanis szűk negyedóra után megszerezte a vezetést egy büntetővel.

Erre hamar válaszolt a Union, előbb Julian Carranza egyenlített, majd nagy tűzijáték végén Gazdag Dániel lövése a kapusról Quinn Sullivan elé pattant, aki már nem hibázott. 2–1

A Saprissa azonban gyorsan reagált, két perccel később egyenlített, majd bő egy óra játék elteltével már 3–2-re vezetett is.

A végjátékban Jack Elliott piros lapja után a 95. percben Gazdag Dánielt lecserélték, a kétszer 15 perces hosszabbításban viszont Michael Uhre hamar betalált, így a Philadelphia 6–5-ös összesítéssel bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a mexikói Pachuca lesz az ellenfele.

A TELJES MÉRKŐZÉS (GAZDAG GÓLPASSZA 31:25-TŐL)