Vasas: Nem nehéz, de kell a fiatalokat motiválni – Torghelle

2019.09.19. 10:33
A labdarúgó NB II 9. fordulójában az MTK a hajrában szerzett góloknak köszönhetően 4–1-re legyőzte a Vasast. Az NSO Tv stábja a mérkőzés után Torghelle Sándorral beszélgetett, aki volt csapata ellen csereként beállva előkészítette az angyalföldiek egyetlen találatát.

Torghelle Sándor elmondta: nagyon várta már a mérkőzést.

„Tudtam nagyon jól, hogy fontos mind a két csapatnak ez a mai meccs, plusz az én szemszögemből is fontos volt. Sajnos így alakult. Lezártam a múltat, mennem kell tovább. Eltöltöttem hét évet az MTK-ban, a karrierem nagy részét ott töltöttem, de ilyen a labdarúgás. Most a Vasas mezét húzom fel, azért küzdök, hogy itt eredményes tudjak lenni, eredményesek tudjunk lenni. A mai meccsnek is így futottam neki, sajnos nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. A kiállítás nagyban befolyásolta a mérkőzésnek a végkimenetelét. 1–1 után is próbáltunk előrefelé menni, megszerezni a három pontot, de a kontratámadásokból súlyos vereséget mértek ránk.”

Videónkban beszél arról, hogyan esett neki, hogy az MTK szurkolói is tapssal fogadták, és hogy mennyire nehéz motiválni a Vasas fiataljait.

Egy bizonyos személy brutálisan belenyúlt a mérkőzésbe – Szanyó

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

VASAS FC–MTK BUDAPEST 1–4 (0–0)

Illovszky Rudolf Stadion, 2500 néző. Vezette: Berke Balázs (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
VASAS: Rados – Terbe, Szivacski, Viczián, Tóth B., Lakatos Cs. (Bősz, 65.) – Hinora – Szatmári L. (Torghelle, 73.), Kovács M., Hajdú Á. – Balajti (Birtalan B., a szünetben). Vezetőedző: Szanyó Károly
MTK: Somodi – Fülöp N., Pintér Á., Varju, Nagy Zs. – Palincsár, Kata – Vass P., Bognár I. (Cseke, 88.), Schön (Katona M., 77.) – Lencse (Simon A., 84.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Palincsár (0–1) a 70. Birtalan B. (1–1) a 78., Vass P. (1–2), Katona M. (1–3) a 85., Vass P. (1–4) a 95. percben
Kiállítva: Rados (gólhelyzetben, a 16-oson kívül buktatta Schönt) a 60. percben

1. ETO FC Győr 9 6 2 1 14–4 +10 20
2. BFC Siófok 8 6 1 1 14–6 +8 19
3. Budafoki MTE 9 6 3 19–11 +8 18
4. MTK Budapest 9 5 3 1 25–14 +11 18
5. FC Csákvár 8 5 3 15–15 0 15
6. Gyirmót FC Győr 9 4 2 3 14–8 +6 14
7. Kazincbarcika 9 3 4 2 12–10 +2 13