Rágós volt a csabai, de így is élen a Vác

2010.05.09. 21:51
Rusvayék élre álltak a tabellán, de csak egy pont az előnyük (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Vác hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Békéscsaba ellen, de így is átvette a vezetést a tabellán. A REAC nem bírt otthon a Cegléddel, míg nyugaton a Tatabánya ikszelt a Gyirmóttal.

A Szolnok szombati Mezőkövesd elleni vereségével nagy lehetőséghez jutott a forduló előtt 2. helyen álló Dunakanyar-Vác, hiszen hazai pályán a bennmaradásért küzdő Békéscsabát fogadta.

Szabados György, a hazaiak vezetőedzője sérülés miatt nem számíthatott sérülés miatt Rob Kornélra és Benke Viktorra, míg Vén Gábor eltiltás miatt nem szerepelhetett.

Nélkülük pedig igen csak „rágós volt a csabai" – ahogy a váciak szakvezetője fogalmazott a meccs után.

A házigazdák végig mezőnyfölényben játszottak, de a legnagyobb helyzeteiket is elpuskázták, csak kapufáig jutottak: az 5. percben Gulyás Gábor szabadrúgása után Rusvay Gergely fejese csattant a felső lécen.

A 0–0-s döntetlen ellenére átvette a vezetést a tabellán a Vác, de csak egy pont az előnye az egy meccsel kevesebbet játszó Szolnok előtt.

A szintén feljutásra pályázó REAC sem tudott igazán élni a szolnokiak tegnapi botlásával. A hazai pályán játszó rákospalotaiaknak ugyanis még az iksznek is örülniük kellett a Vecsés ellen, mert a vendégek kétszer is vezettek.

A Nyugati csoport mai rangadóján a Tatabánya a Gyirmótot fogadta, és 51 perc után már 2–0-ra vezetett. A vendégek azonban egyenlíteni tudtak: a 2–2-es végeredményt Baumgartner Attila állította be 11-esből a 93. percben.

NB II KELETI CSOPORT
25. FORDULÓ
DUNAKANYAR-VÁC–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912 SE 0–0
Vác, 250 néző. Vezette: Pánczél, (Kis Z., Iványi)
VÁC: Szankó – Gáspár E. (Juhász B., 78.), Páles, Tányéros, Hegedűs Cs. – Albert (Lovrencsics, 60.), Farkas P. – Rusvay, Gulyás G.– Nagy T., Petre (Fekete L., 80.)
Vezetőedző: Szabados György
BÉKÉSCSABA: Máthé – Dócza, Rubus, Csiszár, Makra  – Bakró, Pozsár, Borbély (Ursz, 65.), Bernáth (Bagyinszki, 83.), Horváth T. –Balázs (Balog Sz. –, 67.)
Vezetőedző: Pásztor József
Szabados György: – Rágós volt ma a csabai, meg is akadt a torkunkon, de nyelünk egy nagyot, és ezt is megemésztjük.
Pásztor József: – Megküzdöttünkaz egy pontért, bár a Vác volt mezőnyfölényben, mi is megszerezhettük volna a győzelmet. Így igazságos az eredmény.
NB II, KELETI CSOPORT
25. FORDULÓ
REAC–RESTART-CEGLÉDI VSE 2–2 (0–0)
Budai II László Stadion, 200 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Aradi)
REAC: Somogyi – Dinka, Cseri, Kovács II Z., Sallai – Jeremiás (Kiss T., 75.), Kapcsos, Dancs – Pölöskey, Nyerges (Szili, 67.), Torma (Birtalan, 61.)
Vezetőedző: Mátyus János
CEGLÉD: Rézsó – Tóth M., Villányi, Bencze Zs. 6, Tóth A. – Fekete A., Kenderes , Nagy A. – Lendvai K. (Horváth D., 62.), Kovács I. (Balaskó Cs., 79.), Selei (Busa –, 69.)
Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Selei (11-esből, 0–1) a 49., Nyerges (11-esből, 1–1) az 56., Nagy A. (1–2) a 72., Pölöskey (2–2) a 90. percben
Mátyus János: – Még mindig nincs vége.
Simon Antal: – Azt gondolom, hogy az egy pont is fontos a mi életünkben –, de a kilencvenedik percig lehetett volna három is…
25. FORDULÓ
MAKÓ FCBKV ELŐRE SC  0–2 (0–1)
Makó, 500 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Szpisják, Viczián M.)
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Tóth I., Szamosszegi, Krucsó – Varga R., Magyar Gy., Puskás Cs. – Schreiber (Nagy Andor, 79.), Csák (Halász K., 31.), Bány (Kulacsik, 67.). Vezetőedző: Kolozsvári János
BKV ELŐRE: Tarczy – Fazakas, Baranyai, Makrai, Sebők – Nagy Attila, Csikós (Molnár A., 88.), Halgas (Namuquita, 68.) – Csopaki, Gajda (Vég, 81.), Török S. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Török S. (0–1) a 22., Baranyai (0–2) a 73. percben
Kiállítva: Czirbus (gólhelyzetben buktatta Nagy Attilát) a 31. percben
Kolozsvári János: – A jó képességű BKV ellen egy óráig emberhátrányban játszottunk, és jelenlegi állapotunkban ezt nem bírtuk el.
Soós Imre: – Rendkívül illusztris társasághoz csatlakoztunk, hiszen itt, Makón ősszel csak a Debrecen, tavasszal eddig csak a REAC tudott nyerni. Ennek tükrében még értékesebb a sikerünk.
 NB II, NYUGATI CSOPORT
25. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–GYIRMÓT SE 2–2 (0–0)
Tatabánya, 400 néző. Vezette: Bognár T. (7) (Kepe A., Kulman)
TATABÁNYA: Dombai A. – Kollár D., Forgács, Farkas V., Megyesi – Szalai T. (Kaiser –, 87.), Vass N., Kovács I., Szabó P. (Módi –,65.) – Farkas J., Folmer (Szabó R. –, 90.)
Vezetőedző: P. Nagy László
GYIRMÓT: Boros – Kiprich D., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. (Varga L., 54.) – Homonyik, Baumgartner, Horváth R., Nagy L. –Lajtos, Laki B. (Csermelyi –, 64.)
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 46., Folmer (2–0) az 51., Csermelyi (2–1) a73., Baumgartner (11-esből, 2–2) a 93. percben
P. Nagy László: – Eldönthettük volna a mérkőzést, sok helyzetet kihagytunk. Nem értem, miért kellett a segítség a Gyirmótnak, néha úgy éreztem magam, mintha idegenben játszanánk.
Kiprich József: – Az első félidőt átaludtuk, a második félidő közepétől kezdtünk futballozni, de ez ennyire volt elég.
 NB II NYUGATI CSOPORT
25. FORDULÓ
GYŐRI ETO II–BARCSI SC 1–0 (1–0)
Győr, ETO Park, 300 néző. Vezette: Janitz Gergő (Mohos M., Kovács II G.)
GYŐR: Molnár P. – Dorogi, Sztanisics, Neziri, Totadze (Nagy Á., 64.) – Ceolin (Dudás, 62.), Berde, Ganugrava, Copa – Pancsava, Sarasenidze (Sánta A., 70.)
Edző: Klement István
BARCS: Dibusz – Kiss M., Matus, Balogh T., Törtei – Zsömlye, Fülöp, Horváth P., Kordé (Nagy G., 76.) – Wojtczak (Gyaraki, 87.), Kottán K. (Kottán Gy. –, 85.)
Vezetőedző: Kuczkó Gábor
Gólszerző: Pancsava (1–0) a 9. percben
Klement István: – Ez nem volt olyan szép, mint a múlt heti eredményünk, de a lényeg ugyanaz.
Kuczkó Gábor: – Második félidei játékunk alapján megérdemeltük volna a döntetlent.
25. FORDULÓ
ZTE FC II–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 1–2 (1–2)
Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Böcskei (Péter T., Hofbauer R.)
ZTE II: Sipos G. – Péter, Kovács G. (Sági, a szünetben), Bogunovics, Todorovics – Polareczki, Dóczi, Horváth I A., Kocsis – Petneházi, Balázs Zs. (Szommer, 14.)
Edző: Bán István
VIDEOTON II: Halasi – Papizsanszkij, Radovics, Sifter, Varga R. – Szolnoki (Sötét, 79.), Rása (Kovács T., 73.), Ponczók, Fejes (Kerékgyártó, 56.) – Alison, Lencse
Edző: Varga István
Gólszerző: Sifter (11-esből, 0–1) a 14., Lencse (0–2) a 24., Polareczki (1–2) a 31. percben
Bán István: – Ezen a meccsen nemcsak az ellenlábassal kellett megküzdenünk, ennek ellenére úgy érzem, méltó ellenfelek voltunk.
Varga István: – Pontatlanságunknak és kapkodásunknak köszönhetjük, hogy csak kettő egyre nyertünk.