P. K. 2020.09.13 19:51 Frissítve: 2020.09.13 21:23

NB III: újra nyert a Kerület, iksz az Iváncsa–Fradi rangadón

A labdarúgó NB III-ban a nyugati éllovas III. Kerületi TVE 2–0-ra győzött a PAFC II ellen, a keleti listavezető Jászberény pedig a BVSC-t verte meg 3–2-re, amely majdnem három év után veszített el bajnoki mérkőzést. A Közép-csoportban döntetlennel zárult az Iváncsa–FTC II rangadó.

 

A Nyugati csoportban az eddig minden meccsélt megnyerő III. Kerület a Puskás Akadémia II elleni meccsén is győzött 2–0-ra Rabatin Richárd és a 37 éves, tízszeres válogatott Czvitkovics Péter egy-egy góljával.    

A Közép-csoportban a listavezető Iváncsa a forduló előtt 2. helyen álló Ferencváros II-t fogadta: a vendégek Gera Zalán 51. percben szerzett góljával több mint fél órán vezettek, de a 89. percben Suszter László megmentette az Iváncsa veretlenségét. A hazaiak az 1–1-es döntetlennel maradtak az élen, az FTC II-t viszont megelőzte a tabellán az ESMTK-t 2–0-ra, idegenben legyőző Kecskemét.

A Keleti csoportban az éllovas Jászberény 3–2-re győzte le az újonc, bajnoki meccsen 2017 októbere óta veretlen BVSC-t. A fővárosiak második gólját a 35 éves, kilencszeres válogatott Balogh Béla szerezte.  

NB III
10. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
Debreceni VSC II–Salgótarjáni BTC 2–3
Kisvárda II–Tiszakécskei LC 1–4
Sajóbábonyi VSE–Balassagyarmati VSE 1–3
Tiszaújváros–Tiszafüredi VSE 4–0
Diósgyőri VTK II–Mezőkövesd II 2–1
Ceglédi VSE–Eger SE 1–1
Jászberényi FC–BVSC-Zugló 3–2
Gyöngyösi AK–Sényő 2–0
FC Hatvan–Tállya KSE 1–0
Füzesgyarmat–Putnok – elhalasztva

A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA
1. Jászberény 10 8 1 1 31–10 +21  25
2. Tiszakécske 9 7 1 1 31–7 +24  22
3. Eger 10 6 3 1 20–4 +16  21
4. Tiszafüred 10 5 1 4 20–20 0 16
5. BVSC 9 4 4 1 20–11 +9  16
6. Sényő 10 5 5 22–15 +7  15
7. Füzesgyarmat 8 5 3 14–9 +5  15
8. Salgótarján 10 4 3 3 16–20 –4  15
9. DVSC II 9 4 2 3 19–15 +4  14
10. Tiszaújváros 10 4 2 4 14–13 +1  14
11. Cegléd 10 4 1 5 11–15 –4  13
12. Putnok 9 3 3 3 13–16 –3  12
13. Kisvárda II 10 3 3 4 15–20 –5  12
14. Balassagyarmat 10 3 3 4 11–17 –6  12
15. Gyöngyös 10 3 2 5 15–23 –8  11
16. Hatvan 10 3 2 5 11–19 –8  11
17. Tállya 10 2 4 4 9–14 –5  10
18. DVTK II 10 2 3 5 17–19 –2  9
19. Sajóbábony 10 2 2 6 11–26 –15  8
20. Mezőkövesd II 10 10 6–33 –27  0

KÖZÉP-CSOPORT
Bp. Honvéd-MFA II–Kozármisleny 0–3
Szekszárdi UFC–Dabas-Gyón 0–0
Hódmezővásárhelyi FC–Körösladányi MSK 0–2
Vác FC–Taksony SE 1–2
Iváncsa KSE–FTC II 1–1
ESMTK–Kecskeméti TE 0–2
FC Dabas–Monor 1–1
Rákosmente FC–Paksi FC II 3–1
Szegedi VSE–Újpest FC II 2–1
Dunaújváros–Majosi SE 4–1

A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Iváncsa 10 8 2 24–7 +17  26
2. Kecskemét 10 8 2 31–8 +23  24
3. FTC II 10 7 2 1 19–4 +15  23
4. FC Dabas 10 6 4 20–6 +14  22
5. Körösladány 10 5 3 2 23–12 +11  18
6. Kozármisleny 10 4 5 1 21–14 +7  17
7. Monor 10 4 3 3 14–15 –1  15
8. ESMTK 9 4 2 3 12–10 +2  14
9. Hódmezővásárhely 10 4 6 16–26 –10  12
10. Taksony 10 3 3 4 19–17 +2  12
11. Újpest II 10 3 3 4 16–18 –2  12
12. Honvéd II 8 3 2 3 11–14 –3  11
13. Rákosmente 10 3 2 5 13–18 –5  11
14. Vác 10 3 2 5 13–20 –7  11
15. Dabas-Gyón 9 3 1 5 11–12 –1  10
16. Dunaújváros 10 3 7 14–17 –3  9
17. Szekszárd 10 2 2 6 8–13 –5  8
18. Paks II 9 2 2 5 9–16 –7  8
19. Szegedi VSE 9 2 7 7–24 –17  6
20. Majos 10 2 8 7–37 –30  2

NYUGATI CSOPORT
Ménfőcsanak–ZTE II 3–1
III. Kerületi TVE–Puskás Akadémia II 2–0
Lipót–BKV Előre 3–3
Bicskei TC–Mosonmagyaróvár 1–3
FC Nagykanizsa–Mol Fehérvár II 1–5
Nagyatádi FC–Gárdony 2–3
SC Sopron–Balatonfüredi FC 2–0
Pápai Perutz FC–Komárom VSE 1–1
Tatabányai SC–VLS Veszprém – elhalasztva

THSE-Szabadkikötő–Érdi VSE – elhalasztva

A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA
1. III. Kerületi TVE 9 9 24–1 +23  27
2. Érd 9 7 2 16–2 +14  23
3. Tatabánya 9 7 2 21–7 +14  21
4. Mosonmagyaróvár 10 6 1 3 15–10 +5  19
5. Komárom 9 5 2 2 10–6 +4  17
6. Pápa 9 5 1 3 18–14 +4  16
7. Veszprém 8 5 1 2 13–13 0 16
8. Lipót 10 4 3 3 24–17 +7  15
9. Fehérvár II 10 4 2 4 14–12 +2  14
10. Sopron 10 4 2 4 14–15 –1  14
11. Bicske 9 4 1 4 13–15 –2  13
12. Ménfőcsanak 10 3 2 5 16–14 +2  11
13. Nagykanizsa 10 3 2 5 15–17 –2  11
14. Puskás Akadémia II 9 3 1 5 11–16 –5  10
15. Gárdony 10 2 3 5 14–23 –9  9
16. ZTE II 10 1 6 3 13–20 –7  9
17. THSE-Szabadkikötő 7 2 5 11–16 –5  6
18. BKV Előre 9 1 3 5 12–18 –6  6
19. Nagyatád 10 1 1 8 12–30 –18  4
20. Balatonfüred 9 1 8 3–23 –20  1
2020.10.20 12:47:53

Labdarúgó NB II MÁDI JÓZSEF

Győzelmével a harmadik helyre ugrott a Gyirmót, amely korai góllal nyert Szegeden.

2020.10.18 22:59:31

Labdarúgó NB II PUM ANDRÁS

Medgyes Zoltán góljára Vitális Milán hatalmas bombával válaszolt.

2020.10.18 00:40:46

Labdarúgó NB II RÁDIN MÁRKÓ

A születésnapos Bódi Ádám duplázott, majd Pintér Ádám alakította ki a 3–0-s végeredményt.

2020.10.16 21:44:42

Labdarúgó NB II PATAI GERGELY

Második győzelmét ünnepelhette a Vasas Schindler Szabolcs vezetésével, Radó duplája mellett Hinora és Vernes volt eredményes.

2020.10.16 23:14:00

Labdarúgó NB II MÁDI JÓZSEF

Újabb hazai sikert aratott a Szeged-Csanád GA, amely a győztes találatot a hajrában szerezte meg.