NB II: a Vasas hatvan perc alatt kiütötte a Siófokot

2014.08.22. 17:19
A labdarúgó NB II 2. fordulójának nyitó mérkőzésén a Vasas a triplázó Remili Mohamed vezérletével idegenben 5–1-re legyőzte a Siófokot.

1. FÉLIDŐ1. FÉLIDŐ

Remili ezúttal háromig jutott (Fotó: NS-archív)

Az első forduló a Vasasnak sikerült jobban a két csapat közül, az angyalföldi együttes rangadót nyert a Gyirmót ellen, a Siófok viszont csak remizett az újonc Szegeddel. Bár az első játékrész összességében az angyalföldiek számára alakult jól, a hazaiak kezdték jobban a találkozót, a 14. percben előbb szöglet után kerültek majdnem gólhelyzetbe, majd nem sokkal később Peszmeg Viktor lövése kerülte el kevéssel a kaput.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 18. percben Berecz Zsombor kapott remek labdát, levitte az alapvonalig a labdát, visszatálalt Remili Mohamed elé, akinek a lövése még megpattant Gubicza Gáboron, de végül a kapuban kötött ki (0–1).

Hat perccel később növelték előnyüket a vendégek. Remili végzett el szabadrúgást, a labda eltalálta Ivancsics Gellértet, aki lent maradt a földön, a játékvezető nem fújt, Nagy Dániel beívelése után így Tamás László nem volt lesen, Ferenczi Istvánhoz passzolt, aki nem hibázott (0–2).

A kapott gólok ellenére folyamatosan helyzetbe tudott kerülni a Siófok, Daru Bence ollózása talán még a vendégeknek is tetszett, az viszont biztosan sokkal jobban, amikor Grúz Tamás passza után Ferenczi gyönyörűen sarkazott Berecz Zsombor elé, aki betört a tizenhatoson belülre, majd a bal alsóba passzolta a labdát (0–3).

Szegény embert még az ág is húzza, a 33. percben Gubiczát le kellett cserélni, a védőnek feltehetőleg agyrázkódása volt. A Siófok a szünet előtt szépíthetett volna, Ivancsics adott kiváló labdát Papp Máténak, aki bal külsővel a kapufára lőtt.

2. FÉLIDŐ

Ahogy befejeződött az első, úgy kezdődött a második játékrész, Papp került helyzetbe, de most a kapu mellé lőtt. A 49. percben Remili fejelt kevéssel mellé, utána azonban az ő percei következtek. Az 52. percben egy kapu előtti kavarodást követően csak Nagy Dánielig tudott felszabadítani a hazai védelem, a szélső Ferenczi fejére varázsolta a labdát, ő visszafejelte azt Remili elé, aki nem hibázott (0–4).

Az 59. percben újabb fegyelmezetlenséget követett el a siófoki védelem. Fülöp Noel rántotta le a tizenhatoson belül Remilit, Szilasi Szabolcs büntetőt ítélt. A labda mögé a sértett állt, és nem hibázott (0–5).

A különbség túlzó volt, bár védekezésben rengeteg hibát elkövetett a Siófok, elöl ki tudott alakítani helyzeteket. Gólra váltani azonban csak a 84. percben sikerült egyet, amikor a két csere összjátékaként Kozma Richárd beadását Horváth Bence fejelte a jobb alsó sarokba (1–5).

Megérdemelt győzelmet aratott az angyalföldi csapat, amely a tavaszi mérkőzés után (ahol Remili és Ferenczi is duplázott) ismét 5–1-re győzte le a Siófokot.

LABDARÚGÓ NB II, 2014–2015
2. FORDULÓ
FGSZ SIÓFOK–VASAS 1–5 (0–3)
Siófok,
500 néző. V: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Márton Zsolt)
SIÓFOK: Tajti – Futó, Papp Sz., Baranyai, Gubicza (Pécseli, 33.) – Gárdos, Fülöp, Peszmeg (Kozma, 56.), Ivancsics (Horváth B., 56.), Papp M. – Daru . Vezetőedző: Horváth Károly
VASAS: Németh G. – Görgényi, Grúz, Tamás, Hajdú – Vida, Berecz (Ádám, 78.), Nagy T. (Takács, 85.), Nagy D. (Menyhárt, 61.) – Ferenczi, Remili. Vezetőedző: Szanyó Károly
G: Horváth B. (83.), ill. Remili (18.), Ferenczi (24.), Berecz (26.), Remili (52.), Remili (60. – 11-esből)
HORVÁTH KÁROLY: – Minőségi fölény volt a két csapat középpályás játéka között, mert mi nem hogy nem tudtuk megjátszani a labdákat, hanem már a megszerzésük is gondot okozott.
SZANYÓ KÁROLY: – Megérdemelt a győzelmünk ekkora különbséggel is, de azért maradt egy apró hiányérzetem, mert a helyzeteink alapján még több gólt is szerezhettünk volna.

CSÁKVÁR-BÉKÉSCSABA 4–0 (2–0)
Csákvár, 800 néző. V: Oláh Gábor (Horváth Zoltán, Kiss Zoltán)
G: Domján (7.), Gajdos (28., 66.), Molnár (90.)

1. Vasas FC 2 2 7–1 +6 6
2. Aqvital FC Csákvár 2 1 1 4–1 +3 3
3. Soroksár SC 1 1 3–1 +2 3
3. FC Ajka 1 1 3–1 +2 3
5. Mezőkövesd Zsóry FC 1 1 3–2 +1 3
6. Kaposvári Rákóczi FC 1 1 1–0 +1 3