Legyőzte a Kazincbarcikát, és feljutott az élvonalba az MTK!

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.05.14. 16:50
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 2. helyezett MTK a forduló előtt 14. Kazincbarcikát látta vendégül, és 1–0-s győzelmet aratott, amivel feljutott az élvonalba.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Zsóri Dánielt (17) nem tudták teljesen semlegesíteni a barcikai védők, góljával nyert az MTK (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (1–0)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 600 néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Szalai Dániel)
MTK: Rácz G. – Kocsis G., Szépe, Bobál D. – Thiam – Kovács Mátyás, Kata (Varju B., 88.), Horváth A. (Bognár I., 61.), Kapronczai (Vadnai D., 61.) – Zsóri (Molnár Á., 81.), Németh K. (Futács, 80.). Vezetőedző: Horváth Dávid
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szemere B. (Kurdics, 57.), Szekszárdi M., Heil, Lippai T., Süttő – Nagy J. (Székely K., a szünetben), Kovács B. (Szabó B., 57.) – Ádám F., Pálinkás (Hleba, 75.), Csatári (Puska P., 75.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Zsóri (5. – 11-esből)
Kiállítva: Szekszárdi M. (45.)
Horváth Dávid
: – Jól kezdtük a mérkőzést, ebben a periódusban meg is tudtuk szerezni a vezetést. Az ellenfél hosszú labdáit és pontrúgásait sikeresen kontrolláltuk. A második félidőben – ember- és gólelőnyben – ha a négy-öt ígéretes, gyors támadásunkat jobban hajtjuk végre, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. De a lényeg a győzelem, ami matematikailag is feljutást ért. Gratulálok a csapatnak!
Csábi József: – Nehéz olyan szavakat találni, amelyek nem lesznek sértőek, de szeretném, hogy a tényekről sokan értesüljenek. Az első negyedórában furcsa döntések következtében hátrányba kerültünk, majd pariban voltunk, aztán a kiállítás ismét kérdőjeles volt. Rendeztük a sorokat, s tíz emberrel is méltó ellenfelei voltunk az MTK-nak, amelynek feljutásához gratulálok. Ha olyan teljesítményt nyújtunk jövő héten, mint ma, akkor nem lehet kérdés a bennmaradás!

A vasárnapi összecsapás mindkét csapat számára jelentős téttel bírt. Az MTK pontszerzés esetén mindenképpen bebiztosította volna feljutását, míg a Kazincbarcika egy esetleges győzelemmel biztossá tehette volna a bennmaradását.

A vendégek számára nagyon rosszul indult a találkozó, hiszen a negyedik percben egy szabálytalannak tűnő hazai labdaszerzést követően Heil kezét érintette a labda a 16-oson belül, így az MTK lőhetett büntetőt. Zsóri állt a labda mögé, és magabiztosan a kapu közepébe emelt. A folytatásban az MTK játszott fölényben, de a kék-fehérek újabb gólt nem tudtak szerezni. Ellenben a Barcika becsülettel ment előre, a legnagyobb helyzet a 42. percben Ádám előtt adódott, de Rácz bravúrral védett. A félidő utolsó percében Rácz felívelt labdájával Németh lépett ki, Szekszárdi utolsó emberként szabálytalankodott a támadóval szemben, így a barcikai védő a kiállítás sorsára jutott.

A második félidőben az MTK több alkalommal is eldönthette volna a mérkőzést, a meddő barcikai mezőnyfölény mellett sorban vezethették a veszélyesebbnél veszélyesebb kontrákat a fővárosiak, de sem Németh, sem a csereként beálló Molnár, Futács támadókettős nem tudta bevenni Megyeri kapuját. A vendégcsapat becsülettel próbált támadni emberhátrányban is, de az erőtlen befejezések nem jelentettek sok veszélyt Rácz kapujára.

A lefújásig az eredmény nem változott, így az MTK 1–0-s sikerrel biztosította be feljutását. A Kazincbarcika helyzete a találkozó során több alkalommal is változott, de mivel a Csákvár végül legyőzte a Nyíregyházát, a borsodiak sorsa csak az utolsó fordulóban dől majd el. Jegyezzük meg végül, hogy az MTK utóbbi időben mutatott alacsony színvonalú játéka nem biztos, hogy elegendő lesz majd az élvonalbeli mérkőzések során.

20. Dorogi FC377102032–58–2631

Kapronczai (26) jó teljesítményt nyújtott a fővárosiaknál (Fotó: Török Attila)

90+4. perc: VÉGE! Az MTK Zsóri korai büntetőjével 1–0-ra diadalmaskodott és bebiztosította feljutását.

90+3. perc:Süttő kapott sárga lapot.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Bognár vezette be az ötösön belülre a labdát, majd egy cselt követően a jobb kapufa mellé lőtt.

88. perc: Cserélt az MTK, Kata helyére Varju érkezett.

86. perc: Bognár jobb oldali szöglete után a legurított labdát Molnár bombázta 17 méterről a kapu fölé.

83. perc: Kurdics hosszan átívelt labdáját Ádám félfordulatból húzta kapura, de Rácz védeni tudott.

81. perc: Székely a 16-os sarkától lőtt kapura, Rácz védeni tudott.

Egyetlen egyszer hibázott a sárga mezes barcikai védelem a mérkőzésen... (Fotó: Török Attila)

81. perc:...Zsóri helyére Molnár érkezett.

80. perc: Cserélt az MTK, Németh helyére Futács...

79. perc: Thiam kapott sárga lapot reklamálásért.

77. perc: Németh cselezett ki két védőt a 16-oson belül, majd 10 méterről a kapu mellé lőtt.

75. perc: Kettőt cserélt a Barcika, Pálinkás helyére Hleba, Csatári helyére Puska állt be.

68. perc: Kata rúgta fel hátulról Pálinkást, sárga lap.

68. perc: Süttő szöglete után Heil lábáról csorgott a labda a bal kapufa mellé.

61. perc: Kettőt cserélt az MTK, Horváth helyére Bognár, Kapronczai helyére Vadnai állt be.

58. perc: Zsóri 22 méteres lövését Megyeri I tolta szögletre.

A csereként beállt Kurdics Levente (sárgában) próbálkozott, de nem tudott a kapuba találni (Fotó: Török Attila)

57. perc: Kettőt cserélt a Barcika, Szemere helyére Kurdics, Kovács B. helyére Szabó B. állt be.

53. perc: Székely vezette be középre a labdát, majd 18 méterről a kapu fölé lőtt.

50. perc: Kata cselezgetett az alapvonal közelében, majd egy barcikai védőről Kapronczai elé került a labda, a hazaiak szélsője azonban a kapu fölé lőtt.

47. perc: Ádám passza után Csatári 21 méterről lőtt kapura, Rácz védeni tudott.

47. perc: Kapronczai passza után Németh lőtt kapura 12 méterről, de Megyeri I védeni tudott.

A szünetben cserélt a Barcika, Nagy János helyére Székely Krisztián állt be.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Süttő Attila (16) remekül semlegesítette Kovács Mátyást a mai mérkőzésen (Fotó: Török Attila)

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Az MTK korány előnybe került, ráadásul az utolsó perces piros lapnak köszönhetően a Barcika nagyon nehéz helyzetbe került.

45+1. perc: A megítélt szabadrúgást Zsóri a jobb felső sarok fölé tekerte.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

45. perc: Rácz kirugása után Németh tört kapura, Szekszárdi a játékvezető szerint hátulról lerántotta a hazai támadót. Piros lap!

42. perc: Csatári futott el a bal szélen, majd középre ívelt, a labda a hosszún érkező Ádám elé került, akinek 5 méteres lövését Rácz bravúrral védte.

38. perc: Kapronczai rúgta meg Nagyot, sárga lap.

31. perc: Szekszárdi passza után Kovács Bence csinált meg egy cselt a 16-oson belül, majd 12 méterről a kapu mellé lőtt.

14. perc: Pálinkás passza után Ádám tört be a 16-oson belülre, de lövése blokkról szögletre vágódott.

10. perc: Bal oldali MTK-szöglet után Zsóri érkezett üresen középen és 7 méterről a kapu mellé fejelt.

9. perc: Nagy János alapvonal közeléből elvégzett szabadrúgását Rácz öklözte ki.

5. perc: A reklamáló Ádám kapott sárga lapot.

Zsóri Dániel (17) góljával az élvonalba lőtte az MTK-t (Fotó: Török Attila)

5. perc: Zsóri állt a labda mögé és a kapu közepébe emelt. 1–0!

3. perc: Heil kezezett a 16-oson belül, büntető az MTK-nak!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Barcika indította útjára a labdát.

A fővárosban egész nap szakadt az eső, jelenleg is rendületlenül esik. Nem lesz könnyű dolga a csapatoknak.

Pályán a csapatok, az MTK kék-fehérben, a Barcika tiszta sárgában játszik majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a gyakorlatilag már feljutónak tekinthető MTK a biztos bennmaradásért küzdő barcikaiakkal szemben.