A Barcika kétszer is egyenlíteni tudott a Tiszakécske ellen

F. E.F. E.
2023.10.22. 12:50
Két gyors gólt hozott az első félidő eleje, előbb a fehér mezes Tiszakécske, majd a Barcika talált be (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a fordulót megelőzően 10. Kazincbarcika a 14. Tiszakécskét fogadta. A vendégek az első percben megszerezték a vezetést Torvund Alexander góljával, melyre a 3. percben Papp Milán válaszolt. Még az első félidő vége előtt újra előnybe került a Tiszakécske Kocsis Dominik találatával, azonban a 76. percben a csereként pályára lépő Székely Krisztián egyenlített és állította be a 2–2-es végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (1–2)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA:
Bánhegyi – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Papp M., Kotula M. (Süttő, a szünetben) – Csatári, Kártik, Ádám F. (Székely K., 75.) – Kurdics (Pekár L., 67.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Grünvald, Fodor F., Szőr, Viczián – Balázs B. (Zamostny 80.), Szekér, Kocsis D., Erdei C. – Bertus (Gvisiani), Torvund (Cipf, 63.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerzők: Papp M. (3.), Székely K. (76.), ill. Torvund (1.), Kocsis D. (36.)
Csábi József
: – Szörnyen kezdtük a mérkőzést. Mióta itt vagyok, ez volt a legrosszabb első félidő. A második játékrészre sikerült feljavulnunk, és végül kétszer is egyenlítettünk, amely ilyen időjárási körülmények között becsülendő. Esős talajon, a széllel szemben nehéz játszani.
Vas László: – Sajnálom, hogy csak egy pontot szereztünk. Ebben az osztályban inkább fizikailag kell felvenni a versenyt és tudtuk, hogy az ellenfelünket nehéz lesz megverni ezen a téren, de helytálltunk. Ennek ellenére csalódott vagyok, mert itthagytunk két pontot.

A mérkőzést megelőzően délelőtt esett az eső, így egy felázott talaj fogadta a csapatokat Kazincbarcikán. Azon nézők, akik nem értek kezdésre a Kolorcity Arénába, könnyen lemaradhattak az első két találatról is, hiszen rögtön a kezdést követően, már a 20. másodpercben megszerezte a vezetést a Tiszakécske Torvund góljával, 0–1. A hazaiak egyenlítő találatára sem kellett sokat várni, a 3. percben Papp szögletet követően fejelt a Tiszakécske kapujába, 1–1.

A folytatásban visszavettek a kezdeti lendületből a csapatok, mezőnyben folyt a játék, nagyobb helyzet egyik együttes előtt sem alakult ki. A félidő hajrájához közeledve a 36. percben egy indítást követően Kocsis Dominik juttatta újra előnyhöz a vendégeket, 1–2.

A második félidő elején bár helyzet nem alakult ki, de többet birtokolta a labdát a Bács-Kiskun vármegyei együttes, de újabb gólt nem sikerült szerezniük. Csábi József együttese folyamatosan vette át az irányítást és a 75. percben csereként beálló Székely Krisztián pályára lépését követően közelről talált be a remekül védő Kiss Ágoston kapujába, ezzel beállítva a végeredményt, 2–2.

A Barcika ezzel 12 fordulót követően a hetedik döntetlenjét szerezte meg, a Tiszakécske pedig három vereséget követően zsinórban a második mérkőzésen szerzett egy pontot.

18. FC Ajka121295–17–125
A kék-sárgában játszó Papp Milán szögletet követően fejjel volt eredményes (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+3. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: A vendégek csapatkapitánya, Erdei C. kap sárga lapos figyelmeztetést.

90. perc: A mérkőzés végén három perc a hosszabbítás. Ennyi idejük maradt a csapatoknak megszerezni a győztes gólt.

89. perc: Pekár végez el szabadrúgást, a labda laposan érkezik, de Kiss Á.-nak nem okoz problémát.

86. perc: Pekár szabálytalankodik Cipffel szemben, szabadrúgáshoz jut a Tiszakécske körülbelül 25 méterre a barcikai kaputól. Erdei C. végzi el és lövi kapu fölé a labdát.

80. perc: Újabb vendég csere: Zamostny érkezik Balázs B. helyére.

79. perc: Ternován és Szőr kap sárga lapos figyelmeztetést.

A Kazincbarcika 12 forduló alatt hétszer játszott döntetlent (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

76. perc: Pályára lépését követően Székely K. góljával egyenlt a Kazincbarcika. A labda több játékos felett elszáll, Székely végül közelről lő a kapuba. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 2–2

75. perc: Ismét változtat a Barcika: Ádám F. helyére Székely K. érkezik.

71. perc: Kocsis D. kap sárga lapos figyelmeztetést a vendégek csapatából.

69. perc: Pekár szögletét követően Süttő kapásból lő a kapu fölé.

67. perc: Cserél Csábi József csapata is: Kurdics helyett Pekár a folytatásban.

66. perc: Ádám F. ível kapura, Kiss Á. magabiztosan húzza le a labdát,

63. perc: Kettős csere a Tiszakécske együttesénél: az első gól szerzője Torvund helyére érkezik Cipf, valamint Bertust Gvishiani váltja.

57. perc: Csatári adja középre a labdát, Pinte továbbpasszolja az emberéről leváló Ádám F.-nek, akinek lövését bravúrral hárítja Kiss Á.

A második játékrész eddig eltelt közel 10 percében a TIszakécske birtokolta többet a labdát, de helyzetet nem sikerült kidolgoznia.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő.

46. perc: A szünetben cserél a Kazincbarcika együttese: Kotula helyére Süttő érkezik a második félidőre.

45+3. perc: Véget ért az első játékrész.

45. perc: Az első félidő végén három perc a hosszabbítás.

A vendégek hálóőre, Kiss Ágoston több bravúros védést mutatott be a mérkőzésen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45. perc: Pinte kap jó labdát, de kisodródott helyzetbe kerül, ezért lövését könnyedén hárítja Kiss Á.

40. perc: A kibontakozó hazai akciót Szekér állítja meg szabálytalanul, amiért sárga lapot mutat fel neki a játékvezető.

36. perc: Ismét megszerzi a vezetést a Tiszakécske: Bertus indítja Kocsis D.-t, aki a jobb alsóba lő. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 1–2

33. perc: Kurdics lő kapura, megpattan a labda egy védő játékoson, így perdül a kapufa mellé.

29. perc: Szekszárdi M. is besárgul, ő Erdei C.-t állítja meg szabálytalanul.

28. perc: Hazai szabadrúgás körülbelül 20 méterre a vendég kaputól: Csatári kapu fölé lövi a labdát.

26. perc: Torvund kap sárga lapos figyelmeztetés, miután Kártikkal szemben szabálytalankodik.

25. perc: Szabadrúgáshoz jut a vendég együttes, melyet Erdei C. végez el. A labda átszáll a sorfal felett, de Bánhegyi magabiztosan szerzi meg azt.

A gyors gólváltást követően az utóbbi percekben mezőnyben folyik a játék, helyzet egyik csapat előltt sem alakult ki.

10. perc: Erdei C. lapos lövését védi Bánhegyi.

7. perc: Újabb veszélyes barcikai szöglet, Kiss Á. ezúttal megszerzi a labdát.

3. perc: A sarokrúgást követően a labda jól kanyarodik középre, Papp Milán fejes góllal egyenlít. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 1–1

3. perc: Ádám F. kerül helyzetbe, lövését Kiss Á. bravúrral tolja szögletre.

1. perc: Rögtön a középkezdést követően megszerzi a vezetést a TIszakécske együttese Torvund először Bánhegyibe rúgja a labdát, de a kipattanónál nem hibázik. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 0–1

1. perc: A mérkőzést a fehér mezben játszó vendégek kezdik. A Barcika kék-sárgában lép pályára.

A fehér mezben játszó továbbra is őrzi pozitív mérlegét a Barcika ellen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző játéknapon hosszú veretlenségét elveszítő Barcika a Tiszakécske ellen.