Drámai végjáték után döntetlen a keleti rangadón

2021.04.11. 12:05
Korhut szerezte a találkozó első gólját (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 32. fordulójának nyitányán a Debreceni VSC a találkozó előtt nyolc forduló óta veretlen Nyíregyházát látta vendégül. A két csapat őszi mérkőzéséhez hasonlóan óriási izgalmakat tartogatott a keleti rangadó. A Loki Korhut góljával megszerezte a vezetést az első félidőben, de a hosszabbításban Gresó egyenlített tizenegyesből, így egy ponttal távozott a Szpari a cívisvárosból.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1(1–0)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Csatári Tibor)
DVSC: Gróf – Bévárdi, Pávkovics, Kinyik, Korhut – Haris, Dzsudzsák – Pintér Á. (Bényei Á., 85.), Ugrai (Bárány, 63.), Bódi – Szécsi M. (Sós B., 88.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Nyíregyháza: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári (Svedjuk, a szünetben), Fodor F. – Márkus (Farkas A, 84.) – Hamed (Györgyi, 76.), Szabó B. (Kalocsai, 65.), Paku, Gresó – Hornyák (Zamostny, 65.).Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Korhut (39.), ill. Gresó (90+6. – 11-esből)
Toldi Gábor: – El vagyunk keseredve, hiszen az egész mérkőzésen a mi akaratunk érvényesült, még akkor is, ha a második félidőben nem tudtunk annyi helyzetet kialakítani. Rászolgáltunk volna a győzelemre, de magunkat okolhatjuk azért, hogy nem tudtuk lezárni a mérkőzést.
Gálhidi György:Jó iramú, színvonalas mérkőzés volt. A Debrecen többet birtokolta a labdát, de a kontráinkban is volt veszély. Az elején kicsit talán túlságosan tiszteltük az ellenfelünket, azonban nem lehetek elégedetlen, egy nagyon jó csapat ellen sikerült pontot szereznünk. Tökéletes lezárása volt ez a találkozó a hétnek, hiszen szerdán a Budaörsöt győztük le, ráadásul a héten a lányom egy gyönyörű kislánynak adott életet.

A várakozásoknak megfelelően a DVSC játszott mezőnyfölényben a találkozó elején a Nyíregyháza elleni keleti rangadón, az első helyzetek mégis a vendégek előtt adódtak. Először Gróf védett nagyot Papucsek fejesénél, majd Hamed hibázott nagy helyzetben. A folytatásban is a Loki uralta a találkozót, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak, egészen a 39. percig, amikor Bódi beadása után Korhut szerezte meg a vezetést (1–0).

A második játékrész sem hozott sok változást, a Nyíregyháza szervezetten védekezett, láthatóan abban bíztak a vendégek, hogy a hajrában sikerül egyenlíteniük. A Loki előtt adódott ugyan néhány kisebb lehetőség, de nem tudták lezárni a találkozót a hazaiak. A Szpari cseréi jól szálltak be a mérkőzésbe, és az utolsó tíz percben bátrabban futballozott Gálhidi György csapata. Ennek a 91. percben meg is lett az eredménye, amikor egy beívelés után Gróf tarolta le Farkas Aurélt, tizenegyest rúghattak a vendégek. Mivel mind a két játékost ápolni kellett, a büntető elvégzésére csak a 96. percben került sor, de Gresó lába nem remegett meg és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–1

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

90+9. perc: Véget ért a mérkőzés, az őszi meccshez hasonlóan drámai küzdelemben 1–1 lett a végeredmény! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+7. perc: Bényei Ágoston fejesét védte bravúrral Fejér.

Gresó öröme érthető: az utolsó pillanatokban egyenlített a Nyíregyháza (Fotó: Kovács Péter)

Gróf hiába vetődött jó irányba, hárítani nem tudott  (Fotó: Kovács Péter)
Gróf hiába vetődött jó irányba, hárítani nem tudott (Fotó: Kovács Péter)

90+5. perc:GÓÓÓL! Gresó a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt! 1–1

90+1. perc: Tizenegyes a Nyíregyházának! Gróf ütötte el egy bal oldali szabadrúgás után a labdát hamarabb elfejelőFarkas Aurélt, mind a két játékost ápolni kellett. A hazaiak reklamálnak, de jogosnak tűnik a büntető.

90+1 perc: Bévárdi rúgta meg Györgyit, sárga lap

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít.

88. perc:Szécsi Márk sérült meg, Sós Bence érkezik helyette.

85. perc: A Loki is változtat, Pintér Ádámot Bényei Ágoston váltja.

84. perc: Cserél a Szpari, Márkust váltja Farkas Aurél.

84. perc: Gresó beadása után Szokol fejelt fölé 10 méterről.

81. perc: Egy eladott nyíregyházi labda után Bárány lőtt 16 méterről de a középre tartó labdát védte Fejér.

81. perc: Szécsi 20 méteres lövését blokkolta Fodor Ferenc.

76. perc: Hamed helyett Györgyi a pályán a vendégeknél.

76. perc:Papucsek állította meg szabálytalanul Bárányt, sárga lap.

72. perc: Bárány beadása után Szokol mentett hatalmasat az érkező Szécsi elöl.

68. perc: Fodor Ferenc kapott sárga lapott a Szécsivel szembeni szabálytalanságáért.

65. perc: A Nyíregyháza is változtat, méghozzá kettőt, lemegy Hornyák és Szabó Bálint, pályán Zamostny és Kalocsai.

63. perc: Cserél a Loki, Bárány váltja Ugrait.

55. perc: Dzsudzsák beadása Szécsit találta meg, de a hazaiak támadója nem tudta jól megfejelni a labdát, így a próbálkozását Fejér könnyedén fogta.

54. perc: Hamedet ugratta ki Paku, de Korhut visszaért és szerelni tudott.

46. perc: Cserélt a szünetben a Szpari, Svedjuk érkezett Jánvári helyett.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45. perc: Véget ért az első félidő 1–0-ra vezet a Loki.

41. perc: Gresó távoli lövését Gróf tolta szögletre.

A Loki játékosai így örültek a vezetés megszerzésének (Fotó: Kovács Péter)

39. perc: GÓÓÓL! Vezet a Loki! Bódi tekert remekül középre jobb oldalról, a hosszún érkező Korhut 3 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1–0

34. perc: Ugrai játszott össze gyönyörűen Szécsivel, utóbbi lövését blokkolta saját csapattársa, Bódi.

30. perc: Bódi szögletére érkezett Kinyik, a hazaiak védője senkitől sem zavartatva, 6 méterről fölé fejelt.

24. perc: Gresó taposott oda Bévárdinak, sárga lap.

23. perc: Bódi 18 méteres lövését Fejér fogta könnyedén.

11. perc: Hamed kapott jó labdát a jobb oldalon, 10 méteres lövése a jobb oldali kapufa mellett ment el. Csapattársai bosszúsak, mert ketten is érkeztek belül.

10. perc: Paku szögletére Papucsek érkezett a hosszú oldalon, Gróf hatalmas bravúrral védte a jobb alsó sarokba tartó fejest.

Járványügyi okokból nincsenek labdaszedők a meccsen, de a pálya mellett elhelyezett labdákból egy kisebb sportboltot lehetne nyitni, így folyamatos a játék.

5. perc: Szécsi Márk lőtt15 méterről, Fejér tolta ki a jobb sarok felé tartó labdát.

2. perc: Bévárdi jobb oldali beadása után Szécsi Márk fejelt hat méterről mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DVSC pirosban, a Nyíregyháza fehérben játszik.

A két csapat közel 6000 néző előtt lejátszott őszi rangadója sok izgalmat hozott. Akkor a Nyíregyháza Jánvári góljával a találkozó elején megszerezte a vezetést, de Pintér Ádám a 93. percben egyenlített. Sajnos most nézők előtt rendezik meg a keleti rangadót, de bízunk benne, hogy izgalmakban ezúttal sem lesz hiány.

A debrecenieknek csak a győzelem az elfogadható eredmény a keleti rangadón  (Fotó: Kovács Péter)
A debrecenieknek csak a győzelem az elfogadható eredmény a keleti rangadón (Fotó: Kovács Péter)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Dorog elleni veresége miatt már csak egyetlen ponttal vezető Debreceni VSC a tavasszal remek formában futballozó, nyolc forduló óta veretlen Nyíregyháza ellen.