Megvan az Óvár első sikere, a 92. percben lőtt góllal verte a Halit

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.10.22. 12:50
A Haladás kikapott Mosonmagyaróváron (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár 2–1-re verte a Szombathelyi Haladást, ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

MOSONMAGYARÓVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (11)

Mosonmagyaróvár,300 néző. Vezette: Jakab Árpád (Sinkovicz Dániel, Ring Kevin).
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Horváth K., Tullner (Gáncs, 82.) – Szalka D. (Csóka D., 67.), Vukaszovics, Illés D. (Papp L., 79.) – Szabó B., Papp Sz. – Takács T.Vezetőedző: Király József
HALADÁS: Pálfi–Nyíri (Beronja, 64.), Jagodics M., Csonka B. (Ene, a szünetben), Bosnjak (Helesh, 77.) –Simut (Horváth R., 64.), Zvekanov, Rácz B., Doktorics–Cserrnik (Jancsó,a szünetben), Pintér A. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerzők: Takács T. (15.), Papp L. (90+2.), ill. Nyíri (9.)
Király József
: – Csapatunkban hetek óta benne volt a jó játék, örülünk, hogy ezen a mai mérkőzésen egy jó csapat ellen győzelemmel párosult.
Alekszandar Jovics: – Mindkét csapat sok helyzetet alakított ki, ám nagy tanulság fiatal csapatomra, hogy ebben az osztályban senkit sem szabad alábecsülni..

Az első percekben Takács Tamás okozott gondot a szombathelyi védőknek, de végül a vasiaknak sikerült tisztázniuk a hórihorgas csatár elöl. Ezt leszámítva a vendégek domináltak, a vasiak támadtak, a hazaiak védekeztek és kontráztak. Viszont az óváriak ellentámadásai roppant veszélyesek voltak, egy szöglet után Takács kiegyenlített. Igaz, ezt megelőzően Pintér kapufát lőtt a másik oldalon. Változatos volt a meccs, mindkét oldalon akadtak helyzetek. Szünet után is folytatódott a nyílt csata, a hazaiak több veszélyes helyzetet is kidolgoztak. Mindkét együttes a három pontért ment előre. A színvonal közepes volt, viszont a hajtásra, küzdelemre nem lehetett különösebb panasz. Hullámzott a játék, a csapatok egyre kevesebbet törődtek a védekezéssel. A ráadásban egy jól eltalált lövéssel megszerezte a győztes gólt az Óvár – amely ezzel első győzelmét könyvelhette el a bajnokságban.

Változatos meccset vívott a két csapat, a hazaiak sokat tettek a három pont megszerzéséért – nem érdemtelenül nyertek. 2–1

18. FC Ajka121295–17–125

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

92. perc: GÓÓÓL! Simita adott középre, Papp Lászlóhoz került a labda, a támadó 13 méterről félmagasan kilőtte a jobb sarkot (21).

Három perc a hosszabbítás

89. perc: Pintér kapott sárga lapot

88. perc: Szabó Bence kapásból, 14 méterről kapura lőtt, de a bevetődő Jagodicsban elakadt a labda

82. perc: Hazai váltás,Tullner helyett Gáncs lépett pályára

80. perc: Ide-oda pattogott a labda, végül Jancsó 16 méterről, ballal, centikkel a jobb sarok mellé tekert

78. perc: Hazai csere, Illés le, Papp László be

77. perc: Haladás-csere, Bosnjak helyett Helesh állt be

73. perc: Rácz vezette befelé a labdát, majd 18 méteres lövése elsuhant a bal sarok mellett.

Abszolút kiegyenlített a mérkőzés, bármelyik csapat szerezhetett volna újabb és szerezhet még újabb gólt, gólokat.

67. perc: Hazai csere, Szalka helyére Csóka állt be

66. perc: Rácz balról, 19 méterről leadott lövését védte Heinrich

64. perc: Alekszandar Jovics nem túlzottan elégedett, a szünet után megint kettőt cserél: Nyíri és Simut le, Beronja és Horváth Rajmund be

63. perc: Ismét Szalka. A támadó kapura tört, majd 18 méterről a jobb sarok mellé bombázott

61. perc: Szalka kapott labdát a bal szélen, hét méteres lapos lövését Pálfi lábbal szögletre hárította

50. perc: Pintér lőtt 14 méterről, kissé jobbról nem sokkal a léc fölé

46. perc:Takács került helyzetbe a bal oldalon, nyolc méteres lövését Pálfi lábbal védte

A szünetben kettőt is cserélt a Haladás, Csonka helyett Ene, Csernik helyett Jancsó állt be.

Megkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

40. perc: Vukaszovics is kapott egy sárga lapot

39. perc: Zvekanov kapott sárga lapot

Változatos a meccs, mindkét oldalon adódnak helyzetek, a hazaiak villámgyors kontrái életveszélyesek.

36. perc: A másik oldalon is egy sárga. Csonka kapta

33. perc:Papp kapott sárga lapot

31. perc: Illés 22 méteres, félmagasan a jobb sarokra tartó lövését tolta szögletre bravúrral Pálfi

27. perc: Pintér forgolódott a védők között, Csernikhez továbbított, aki 19 méterről a jobb sarok mellé lőtt

25. perc: Illés jobb oldali szögletét Takács fejelte a léc fölé

18. perc: Heinrich kirúgása egészen a Haladás tizenhatosáig szállt, Szabó pedig 15 méterről a jobb kapufát találta el

15. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali szöglet után Takács Tamásfelugorva, hét méterről a jobb sarokba fejelt (11).

11. perc: Pintér cselezett ki két védő a jobb oldalon, majd kilenc méterről a jobb kapufát találta telibe

9. perc: GÓÓL! Nyíri elé került a labda, aki 30 méterről, kissé jobbról laposan kapura lőtt, a labda a későn vetődő Heinrich mellett a jobb sarokba vágódott (01).

5. perc: Takács ugrott meg teljesen egyedül, bevezette a labdát a tizenhatoson, de Csonka az utolsó pillanatban becsúszva szögletre szerelte

3. perc: Bal oldali beadás után Bosnjak tisztázott az utolsó pillanatban Takács elöl

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A tiszta zöldben játszó szombathelyiek indították útjára a labdát, a hazaiak talpig feketében futballoznak.

A szombathelyiek remek sorozatot futnak, nyolc meccse veretlenek, ráadásul közben a Mol Magyar Kupában is továbbjutottak Csákváron így összesen már kilenc tétmérkőzés óta nem találtak legyőzőre. A korábban edzőváltáson átesett Óvár viszont még nem szerzett három pontot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig nyeretlen Mosonmagyaróvár a Haladással szemben.