Nem született gól a Budafok–Soroksár meccsen

SZELECZKI RÓBERTSZELECZKI RÓBERT
2023.10.22. 12:50
Gól nélkül maradtak a csapatok (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a 7. Budafok a 11. helyezett Soroksárt fogadta. A mérkőzésen kialakult helyzetek többsége nem kecsegtetett gólveszéllyel, alapvetően pedig meddő mezőnyjátékkal telt a találkozó nagy része (0–0).

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 0–0
Budapest, Promontor utca, 300néző. Vezette: Gaál Ákos (ifj. Varga Gábor, Ország Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. (Kovács D., 79.) – Németh M., Oláh B. – Szerető (Horváth O., 72.), Merényi (Vasvári, 72.), Kocsis B. – Elek B. Vezetőedző: Erős Gábor
SOROKSÁR: Mergl – Valencsik, Króner, Kékesi, Pintér D. – Varga I. (Vogyicska Balázs, 79.), Vass Á. – Gálfi (Varga Z., a szünetben), Katona M., Korozmán (Hajdú R., 68.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Erős Gábor: – Igazságos eredmény született, de azt nem mondom, hogy mindkét csapatnak jó, mert egy pontokkal nem tudsz haladni, tipikus „félig üres, félig teli pohár” eset. Várnám azt a kis villanást a játékosoktól, amelyekkel el tudnánk dönteni meccseket. A végén próbáltunk picit kockáztatni, több támadó típusú játékost tettünk a pályára, de ez majdnem a vesztünket okozta, mivel a Soroksár többször el tudott futni belőle. Összességében örülnünk kell az egy pontnak is, mert látjuk, hogy mennyire szoros meccsek vannak a másodosztályban.
Lipcsei Péter: – Tudtam, hogy nagyon jó csapathoz jöttünk, amelyik ütőképes brigád, tartottam is egy kicsit a mérkőzéstől. A második félidőben, azt gondolom, hogy nekünk volt több lehetőségünk, az utolsó negyedórában megnyerhettük volna a mérkőzést, ennek ellenére pozitívum, hogy Budafokról elviszünk egy pontot.

Mindkét együttes hullámvölgyben volt a találkozót megelőzően, és a lefújás után kijelenthető: nem ez volt az a párharc, amely akár a Budafoki MTE-nek, akár a Soroksár SC-nek az első lépést jelentette felfelé. Bár a fehér mezben játszó vendégek legutóbbi találkozójukat megnyerték a Siófok otthonában 1–0-ra, a mostanit megelőző öt meccsen csak ezt az egy sikert számlálták, szintúgy, mint a hazai piros-feketék, akik legutóbb a Tiszakécskét verték meg egy hónapja a Promontor utcában.

A mérkőzés közben az ég többnyire borult volt, csupán rövidebb időszakokra sütött ki a nap, majd újra „elbújt”. Az összecsapás is nagyjából ehhez hasonlítható: néha született egy vagy erőtlen és középre tartó, vagy egy erős, de pontatlan lövés, ám összességében eseménytelenül telt el a játékidő, a szerzett egy-egy ponttal pedig egyik csapat sem lehet elégedett.

Az első helyzeteket a budafokiak teremtették Kocsis Bence és Németh Márió révén, de Korozmán Kevin is próbálkozott Gundel-Takács kapujánál az első tíz percben. A félidő végéig akadtak még felszisszenésre okot cseppet sem adó lövések, és a második játékrészt is minimális budafoki fölény jellemezte sokáig, bár ez is legfeljebb a labdabirtoklásban mutatkozott meg. Mindkét csapat hármat-hármat frissített összesen, de a cserékkel sem kerültek közelebb az együttesek a gólhoz – a mérkőzés hajrájában a BMTE mozgósított nagyobb erőket a támadásban, azok sikertelensége viszont többször soroksári kontrához vezetett.

Érdekesség, hogy egyik csapat sem zárt még 0–0-val ebben a szezonban, sőt: mindkét gárda legutóbbi, tétmeccsen született gól nélküli döntetlenje egymáshoz fűződik – az ugyanitt, Budafokon esett meg még az előző idényben, május 14-én. 0–0

18. FC Ajka121295–17–125

90+3. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!Nem bírtak egymással a csapatok, a szerzett egy-egy ponttal egyik csapat sem lehet elégedett. Köszönjük olvasóink figyelmét!

90+1. perc: Varga Zétény tekerése a jobb felső sarok irányába pontatlan.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

Bár Kalmár Olivér (piros-feketében) kapott sárga lapot egy sikertelen belépőért a meccs során, itt őt próbálják szerelni (Fotó: Földi Imre)

84. perc: Németh Márió lőtt fölé.

81. perc: Vasvári iramodott meg a bal oldalon, éles szögből közeli lövését a védők blokkolják, majd Németh Márióbal oldali szöglete pontatlan, és száll Merglhöz.

79. perc:Mindkét gárda frissít, a hazaiaknál Kalmárt Kovács Dávid, a vendégeknél Varga Istvánt Vogyicska váltja.

78. perc: Gyenge Horváth Olivérközépre gurított labdája balról.

77. perc: Hajdú ezúttal sokkal rosszabbul célzott.

73. perc: Hajdú Roland frissen lőtt is egyet, az erővel nem volt gond, de Gundel-Takács pont középen állt.

Oláh Bálint (jobbra) passzol (Fotó: Földi Imre)

72. perc: Megejti első cseréit a Budafok, Szerető és Merényielhagyta a pályát, Horváthés Vasvári álltak be.

69. perc: Két kemény hazai belépő, mely két sárgát ért, előbb Lorentz Mártonnak,majd Kalmár Olivérnek.

68. perc: Ismét Lipcsei Péter változtatott: lejött a pályáról Korozmán Kevin, helyén Hajdú Roland játszik a továbbiakban.

57. perc: Kalmár Olivér bal oldali beadására csak Mergl érkezett a kapujából, majd lehúzta a labdát a levegőből.

Meddő mezőnyjátékkal telt a mérkőzés nagy része (Fotó: Földi Imre)

53. perc:A mérkőzés eddigi legveszélyesebb kísérlete: Kocsis balról beadott szabadrúgása után Oláh Bálintfejelt kevéssel fölé – nem sokkal ezután Fótyik Dominik kapott sárgát, már a középpályánál történt szabálytalanságért, a sértett Lovrencsics Balázs.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!Cseréltek a vendégek, Gálfitváltotta Varga Zétény a szünetben. A Soroksár kezdése ellenére a Budafok került hamar helyzetbe, Eleka sokadik csel után viszont gyengén lőtteMergl Szabolcs kezeibe a labdát.

45. perc:VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!A csapatok kevéssé voltak veszélyesek egymás kapujára az első játékrészben, továbbá játékmegszakításból sem volt sok, így Gaál játékvezető nem is hosszabbított – de néhány másodperccel a felvonás lefújása előtt adott egy sárgát Pintér Dominiknakvisszahúzásért.

Lovrencsics Balázs (balra) Lorentz Márton szorításában (Fotó: Földi Imre)

41. perc: Gálfi fordulatból lőtt a kapu közvetlen előterében védője szorításában, Gundel-Takácsgond nélkül szedte össze a labdát.

30-31. perc: Előbb Szerető, majd nem sokkal később Merényi adott jobbról középre, de egyik sem talált csapattársat.

29. perc:A 29. percben a Soroksár 29-ese, Korozmán Kevinkapott sárga lapot buktatás miatt – Kocsisjóval a kapu fölé lőtte a szabadrúgást.

21. perc:A vendégek eladott labdája után ismét Kocsis tüzelt tizennyolcról – középről középre, Merglsimán fogta.

Kalmár Olivér (jobbra) harcolt meg a labdáért Lovrencsics Balázzsal (Fotó: Földi Imre)

9. perc: Megvan az első soroksári próbálkozás is, Korozmán Kevin lövése viszont nem okozott gondot Gundel-Takácsnak.

8. perc: Németh Márió próbálkozása veszélytelen, jobbra tartó lapos lövése nem találta el a kaput.

4. perc: Kocsis Benceerős lövése tizenhat méterről kevéssel a kapu fölé ment.

1. perc:ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A piros-feketében játszó budafokiak kezdték a találkozót.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két bajnokiját elveszítő Budafok a Soroksárral szemben.