Újabb MTK-vereség; váratlan véget ért a Szpari sorozata

2018.04.08. 16:25
Egy soroksári gól az MTK kapujában (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Soroksár 4–2-re legyőzte a listavezető MTK-t, a Budaörs 5–2-re megverte közvetlen riválisát, az ETO FC Győrt. Váratlanul ért véget a Nyíregyháza veretlenségi sorozata, nem bírt ellenfelével a Gyirmót és a Békéscsaba. Utóbbi három együttes annak fényében bánhatja igazán a pontvesztést, hogy a második helyen álló Kisvárda győzött Szolnokon, ezzel növelte előnyét az üldözőivel szemben.

A listavezető MTK az utóbbi két fordulóban csupán egy pontot szerzett, így azzal a szándékkal utazhatott a Soroksárhoz, hogy kilábaljon a hullámvölgyből. A hazaiak azonban máshogy gondolták, Pál András révén már a 16. percben vezetést szereztek, majd a félidő utolsó másodperceiben tovább növelték az előnyt. A vendég kék-fehérek szempontjából a második játékrész sem kezdődött jobban, a hazaiak szinte azonnal megszerezték a harmadik találatukat, ráadásul a 49. percben kiállította a játékvezető Deutsch Bencét. Emberhátrányban pörgött fel igazán az MTK, előbb Lencse László, majd Borbély Bálint talált be, izgalmassá téve ezzel a hajrát. Az utolsó szó azonban Csernik Kornélé volt, a Soroksár 4–2-re győzött.

A Nyíregyháza tíz bajnokit számláló veretlenségi sorozatot hagyott maga mögött azzal, hogy hazai pályán 1–0-ra kikapott a kiesés elől menekülő Mosonmagyaróvártól.

A Budaörs esélyt sem adott közvetlen riválisának, az ETO FCGyőrnek. Bakos Szabolcs előbb Medgyes Sinant, majd Sajbán Mátét szolgálta ki, a második félidőben aztán maga is lőtt egy nagy gólt. Az 58. percben egy öngóllal nőtt négygólosra a különbség, és bár később az ETO is betalált kétszer, Medgyes keretbe foglalta a meccset, és belőtte csapata ötödik gólját.

A szintén dobogó közelében lévő Gyirmót is a saját otthonában botlott, az előző szezon NB I-es kiesője a Cegléddel játszott döntetlent.

A Vác az első félidőben uralta a Siófok elleni meccset, ám csak egy gólt tudott lőni, mint később kiderült, ez megbosszulta magát – a Balaton-partiak egy kapura lövésből egyenlítettek. Érdekesség, hogy a Cegléd, valamint az őt követő csapatok – amelyek az utolsó három hely elkerüléséért harcolnak – egyaránt egy pontot szereztek, a Csákvár ráadásul az élmezőnyhöz tartozó Békéscsaba otthonában játszott döntetlent.

A forduló egyik legjobbnak ígérkező mérkőzésén a három meccses győzelmi sorozatban lévő Szolnok a három meccse veretlen Kisvárdát fogadta. Az első félidő inkább a hazaiakról szólt, Zöldesi Illésnek többször is védenie kellett, és a mezőnyben is magabiztosabbnak tűntek a Tisza-partiak. A második félidőben aztán egyre jobban átvette az irányítást a szabolcsi együttes, de a helyzetei ellenére is úgy tűnt, gól nélküli döntetlen születik. Az utolsó tizenöt percre mégis felpörögtek az események, a 77. percben Vári Barnabás szépen ugratta ki Ilics Branát, aki pontosan ívelt Horváth Zoltán fejére (0–1). Nem adta fel a Szolnok, 5 perccel a vége előtt Farkas Aurél révén tizenegyeshez jutott, ám Pintér Norbert büntetőjét megfogta Zöldesi. A Kisvárda nagyon fontos három pontot szerzett, közvetlen üldözői pontvesztésével növelte az előnyét a feljutást érő második helyen.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–0)
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Németh Ádám (Farkas Balázs, Szalai Balázs)
SZOLNOK: Gazsi – Csirmaz (Berdó, 44.), Horgosi, Balogh M., Lakatos Cs. – Kenderes, Farkas A. – Nyerges (Jasarevic, 59.), Pantovics (Pintér N., 74.), Tóth L. – Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
KISVÁRDA:Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Lucas – Papucsek, Melnik, Jánvári, Oláh G. (Oltean, 72.) – Ilics (Gosztonyi, 82.), Strestík (Horváth Z., 68). Vezetőedző:Kondás Elemér
Gólszerző: Horváth Z. (0–1) a 77. percben

KAZINCBARCIKAI SC–SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0)
Tiszaújváros, 120
néző. Vezette: Berényi Tamás
KAZINCBARCIKA: Somodi – Tóth Sz. (Bene, 63.), Heil, Belényesi Cs., Süttő – Hegedűs D., Sigér Á. – Constantinescu (Engel, 55.), Kanalos, Mikló – Murai (Boros G., 55.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
SZEGED: Alekszics – Achim Á., Farkas M., Tóth G., Gergényi – Coroian, Hegedűs M. (Tóth L., 61.) – Zsivanovics (Kertész, 81.), Germán, Fejős – Zádori. Vezetőedző: Őze Tibor
Gólszerző: Zsivanovics (0–1) a 49., Engel (1–1) a 65. percben
Vitelki Zoltán:
– Alacsony színvonalú mérkőzést játszottunk, hiába küzdöttünk, rengeteg hibát követtünk el. Képtelenek voltunk a saját játékunkat hozni, a döntetlen igazságos, ennél sokkal jobban kell játszanunk a folytatásban.
Őze Tibor: – Az első félidőben nem birtokoltuk eleget a labdát a középpályán. A második félidőben egy gyönyörű góllal vezetést szereztünk, és rögtön utána eldönthettük volna a mérkőzést. Később is adódott két óriási helyzetünk, ezért mindenképpen meg kellett volna nyernünk a mérkőzést.

VÁC FC–BFC SIÓFOK 1–1 (1–0)
Budapest,
Hévizí út, 400 néző. Vezette: Molnár Attila
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Tóth F., Szabó N., Görgényi – Gulyás M., Tóth G. – Zsolnai R., Varga Sz. (Búrány, 60.), Major (Borvető, 83.) – Balajti. Edző: Nagy Tibor
SIÓFOK: Balajcza – Kiss B. (Szilágyi Z., a szünetben), Fehér Zs., Gál M., Hidvégi – Petneházi (Nemes, 89.), Lázár Zs. – Nagy D., Balázs Zs. (Futó, 76.), Bévárdi – Vólent R. Mb. edző: Vég Csongor
Gólszerző: Balajti (11-esből, 1–0) a 26., Vólent R. (1–1) az 55. percben
Nagy Tibor:
– A vezető gólig jól játszottunk, több helyzetet kidolgoztunk, utána viszont érthetetlen módon elkezdtünk egy teljesen más játékot, amelynek döntetlen az eredménye.
Vég Csongor: – Nagyon rosszul kezdtünk, egy félidőnyi előnyt adtunk a Vácnak. A csapat igazi arcát a második játékrészben láthattuk, teljesen megérdemelt a pontszerzésünk, sőt, a hajrában szabályos góltól fosztott meg minket a játékvezető.

SOROKSÁR SC–MTK BUDAPEST 4–2 (2–0)
Budapest, Haraszti út, Szamosi Mihály Sporttelep, 800 néző. Vezette: Zierkelbach Péter
SOROKSÁR: Steer – Fülöp N., Dvorschák, Valencsik, Silye – Gyömbér – Csernik, Huszák (Csillag, 70.), Tamási Zs. (Albert Á., 90.) – Kundrák, Pál A. (Lakatos I., 67.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
MTK: Bese – Katona M., Talabér, Gengeliczki, Deutsch – Vass P. (Kulcsár T., 57.), Borbély, Kanta J. (Gera D., 75.), Jakab D. – Lencse, Korozmán (Hrepka, 10.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Pál A. (1–0) a 16., Silye (2–0) a 45., Pál A. (3–0) a 47., Lencse (3–1) az 55., Borbély (3–2) a 64., Csernik (4–2) a 79. percben
Kiállítva: Deutsch (reklamálásért) a 49. percben
Lipcsei Péter:
– Nagyon jó MTK-t győztünk le, remek játékkal. Játékosaim hozzáállása ezúttal példaértékű volt, csak azt sajnálom, hogy a kiállítás után két gólt kaptunk emberelőnyben.
Feczkó Tamás: – Ha a játékvezető egy-nullás soroksári vezetésnél megadja teljesen szabályos gólunkat, minden másképpen alakult volna. Nem így történt, szóval a Soroksár megérdemelten nyert.

DOROGI FC–SOPRONI VSE 1–1 (1–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Dolnegó Bálint
DOROG: Vajda D. – Szalai A., Csató, Bora, Németh Á. (Grabant P., 77.) – Lénárt – Mészáros Á., Kovács D. (Vígh Á., 80.) – Faragó T., Sitku (Simon Attila, 65.), Szedlár. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOPRON: Kunsági – Czingráber (Holzmann, 66.), Fehér Z., Varga R. – Harangozó (Kitl K., 60.), Angyal Zs., Gyürki (Batizi-Pócsi, a szünetben), Bor – Tóth M. – Szabó V., Horváth P. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Mészáros Á. (1–0) a 41., Horváth P. (11-esből, 1–1) a 75. percben
Kiállítva: Simon Attila (a játékvezető megsértéséért) a 89. percben
Schindler Szabolcs:
– Az első félidőben jól játszottunk, de a helyzeteket ki kell használni. Erre volt is lehetőségünk, de a második félidőben valamiért nagyon mélyen védekeztünk, s ekkor már nem is játszottunk jól.
Bekő Balázs: – Annyit kértem játékosaimtól, hogy végre legyünk férfiasak és becsületesebbek. Az első félidőben a hazaiak kicsit mezőnyfölényben futballoztak, de voltak lehetőségeik a gólszerzésre, a másodikban már inkább csak mezőnyjáték volt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 746
néző. Vezette: Veizer Roland
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Nagy S. (Kiss L., 77.) – Nagy I., Lustyik, Viczián, Szatmári I. – Gránicz (Tóth D., a szünetben), Birtalan B., Urbin (Király P., 72.). Vezetőedző: Boér Gábor
CSÁKVÁR: Hermány – Horvat, Tar, Kiprich D., Galambos – Sándor Gy., Bokros Sz. – Tamás S. (Rétyi, 76.), Király B. (Molnár Cs., 86.), Oldal (Sejben, a szünetben) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Birtalan B. (1–0) a 43., Molnár Cs. (1–1) a 87. percben
Boér Gábor:
– Fáradtan játszott a csapat, látszott a játékosokon a nagy sorozatterhelés. Annak ellenére, hogy a második játékrészben sokat hibáztunk, illett volna nyerni.
Szijjártó István: – Tizenhét pontot szereztünk eddig idegenben, most ennek az egynek újfent örülünk. Az első játékrészben tompábban futballoztunk, de így is voltak lehetőségeink a gólszerzésre. A második félidőre sikerült megújulni, s ennek is köszönhető a pontszerzés.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–0)
Nyíregyháza, 1260
néző. Vezette: Csonka Bence
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Fodor F., Rubus, Farkas M. – Kártik, Csilus Á. – Szabó B. (Szinanovics, 71.), Pekár, Gajdos (Rezes, 76.) – Dragóner (Kesztyűs, 60.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona K. – Bakos B. (Vágó L., 65.), Zsirai – Kapacina V. (Darázs, 92.), Lőrinczy (Maly, 88.), Bartos – Kulcsár K. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Zsirai (0–1) a 86. percben
Kiállítva: Kulcsár K. (a második sárga lap után) a 94. percben
Lucsánszky Tamás:
– A gólról csak annyit, hogy sportszerűtlen körülmények között született, de a szabályok adta lehetőségen belül. Csak magunkat okolhatjuk a vereségért, mert sokkal nagyobb akarattal és alázattal kellene játszani. Lezárult a nagyon szép, tíz veretlen mérkőzésből álló sorozatunk.
Várhidi Péter: – A játékunkkal eddig sem volt baj, de a helyzetek nem jöttek össze, így a győzelmek is elmaradtak. Ezt a mérkőzést is uraltuk, és a kidolgozott helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.

GYIRMÓT FC GYŐR–CEGLÉDI VSE 0–0
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 340 néző. Vezette: Barna Gábor
GYIRMÓT: Rusák – Achim Z., Villám, Lázár P., Présinger – Nagy P., Kiss M. – Szalánszki (Varga P., 77.), Paku (Stieber A., 64.), Sandal – Horváth R. (Laki B., 56.). Vezetőedző: Szepessy László
CEGLÉD: Mursits – G. Bíró, Nánási, Albert I., Preklet – Sándor I. – Damásdi (Fehér M., 90.), Hujber, Nyilas, Peres (Wild, 90.) – Asztalos (Kerekes, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Szepessy László:
– A rövidpasszos játékunk nem a tervezettek szerint alakult, de optimistán várjuk a szerdai, Kisvárda elleni rangadót.
Klausz László: – Értékes pontot szereztünk a menetelő Gyirmót otthonában, csapategységünk példásan működött.

BUDAFOKI MTE–ZTE FC 0–0
Budapest, Budafok, Promontor utca, 400 néző Vezette: Nazsa Tamás
BUDAFOK: Szabó B. – Margitics, Csizmadia Cs., Gubacsi, Forgács P. – Filkor, Veszelinov (Vég B., 73.) – Kovács D. (Kokenszky, 72.), Kercsó, Vankó (Ihrig-Farkas, 62.) – Pölöskey P. Vezetőedző: Gálhidi György
ZTE: Kovács Z. – Króner, Forgács A., Devecseri – Polényi, Patvaros, Bedi, Kovács Á. (Nagy G., 77.), Fodor Á. – Babati (Nagy T., 92.), Jelena (Ekker, 60.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gálhidi György:
– Ha a helyzetek számát nézzük, rászolgáltuk volna a három pontra. Artner Tamás meglepett a háromvédős rendszerével, és a szél is nagyban befolyásolta a játékot. Elégedett nem vagyok, de elégedetlen sem, és bízom benne, hogy egy-két győzelemmel végre elindulhatunk felfelé a tabellán.
Artner Tamás: – Szereztünk egy pontot, de a Budafoknak több lehetősége volt a gólszerzésre. Gyenge színvonalú, de nagyon hajtós mérkőzés volt.

BUDAÖRSI SC–ETO FC GYŐR 5–2 (2–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 250 néző. Vezette: Bogár Gergő
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Ódé – Czvitkovics (Pethő, 81.), Csobánki, Bakos Sz., Medgyes – Palincsár (Fényes, 71.), Sajbán Máté (Fodor D., 67.). Szakmai igazgató: Bognár György
GYŐR: Gyurákovics – Vadász, Debreceni, Gyagya, Kovács K. – Bagi, Magasföldi (Szatmári L., 61.) – Szánthó, Tajthy (Szabó L., a szünetben), Szimcsó (Zamostny, 76.) – Erdélyi. Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Medgyes (1–0) a 31., Sajbán Máté (2–0) a 43., Bakos Sz. (3–0) az 53., Debreceni (öngól, 4–0) az 58., Demjén (öngól, 4–1) a 66., Debreceni (4–2) a 84., Medgyes (5–2) a 90. percben
Bognár György:
– Az öt szerzett gól ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett, mert nem volt mindig folyamatos a játékunk. A győzelmünk ettől függetlenül teljesen megérdemelt.
Szentes Lázár: – Előzetesen is sokgólos mérkőzést vártam, ami be is jött, de az eloszlás természetesen nem tetszik. Súlyos védelmi hibák eredményezték az öt kapott gólt.