NB II: potyogtak a gólok – ötig hatolt a Budaörs, négyig az MTK és a Győr

2017.10.22. 16:58
Gera kettőt lőtt Sopronban (Fotó: facebook.com/MTKBudapest)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a listavezető MTK könnyedén nyert a Sopron otthonában, az ETO hét gólt hozó találkozón múlta felül a Kazincbarcikát, amely immár négy forduló óta nyeretlen. A Siófok a Nyíregyháza legyőzésével elmozdult az utolsó helyről, míg a Budaörs a szünet után negyedóra alatt elintézte a Csákvárt. A Szolnok Békéscsabán aratott 2–1-es győzelmet Tóth László duplájával.

A Budafok kispadján vereséggel mutatkozott be Tóth Bálint, pedig csapata még vezetett a Cegléd otthonában, ám Asztalos Dávid duplájával és Sándor István bombagóljával a második félidőben elhódította a három pontot Klausz László csapata.

A Vác szintén hátrányból győzött a Gyirmótot fogadva. Az előző idényben még az élvonalban szereplő vendégek Szegi Vince góljával az első negyedóra végén megszerezték a vezetést, s a hazaiak Zsolnai Richárd, majd Gulyás Máté révén a második félidőben a maguk javára fordították az eredményt, s megnyerték a mérkőzést.

A Mosonmagyaróvár Szpirulisz Markosz 16. percben szerzett fejes góljával múlta felül a Szegedet, míg a ZTE Tomás Dubek duplájával győzte le a Soroksárt.

A listavezető MTK a Sopron otthonába látogatott, és Hrepka Ádám 7. percben esett ollózós gólja megadta a találkozó alaphangját. A szünetig az elején gólpasszt adó Gera Dániel duplázni tudott, amivel el is dőlt a három pont sorsa, a végeredményt Kanta József állította be az 50. percben.

A Szolnok Tóth László duplájával nagy küzdelmek közepette Békéscsabán gyűjtötte be a három bajnoki pontot, és győzelmével fellépett a dobogó harmadik fokára.

A Kazincbarcika sorozatban negyedik bajnokiján maradt nyeretlen miután Vitelki Zoltán csapata a forduló gólcsúcsát hozó találkozón szenvedett vereséget az ETO FC Győr vendégeként. Nem úgy indult, hogy kikap a borsodi csapat, hiszen Magasföldi József góljára gyorsan válaszolt Raul-Ioan Palmes, sőt Boros Péter találatával még fordítani is sikerült a szünet előtt. A második játékrészben aztán Magasföldi második gólja után Bagi István, majd Pongrácz Viktor is betalált, a 4–3-as győri győzelmet jelentő végeredményt Belényesi Csaba állította be a 90. percben.

A Siófok Petneházi Márk góljával legyőzte a Nyíregyházát, aminek eredményeképpen elmozdult az utolsó helyről.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOLNOKI MÁF FC 1–2 (0–1)
Békéscsaba, 779
néző. Vezette: Németh Á.
BÉKÉSCSABA:
Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Nagy S. (Urbin, a szünetben) – Pilán, Viczián, Nagy I., Király P. (Eszlátyi, 58.) – Szatmári, Birtalan B., Gránicz (Tóth D., 68.). Vezetőedző: Boér Gábor
SZOLNOK:
Hrabina – Ágoston, Balogh M., Papp Sz., Lakatos Cs. (Horgosi, 58.) – Kenderes – Molnár R., Farkas A., Jasarevic (Pantovics, 72.) – Olasz D., Tóth L. (Angyal, 81.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző:
Tóth L. (11-esből, 0–1) a 45., Tóth L. (0–2) a 71., Tóth D. (1–2) a 74. percben
Piros lap:
Viczián (második sárga lap után) a 89. percben
Boér Gábor
: – Jól kezdtük a mérkőzést, de nem voltak igazi helyzeteink. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék. A vereségért elsősorban a felelősség az enyém, de a csapat egyik-másik tagjából hiányzott ma valami. Az ellenfél erőszakosan, agresszíven futballozott, jól lassították a játékot.
Balogh Pál: – A kezdetben labdabirtoklásban a Békéscsaba volt a jobb, de az első félidő végére belejöttünk a mérkőzésbe. Hátul fegyelmezettek, masszívak voltunk. A békéscsabai gólt is jól reagáltuk le, a finisben is jól tartotta magát a csapat. Úgy tűnik, visszatértünk a régi kerékvágásba.

AQVITAL FC CSÁKVÁRBUDAÖRSI SC 1–5 (1–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Gaál Á.
CSÁKVÁR:
Horváth D. – Rétyi, Tar, Csonka, Baranyai – Sándor Gy., Mészáros D. (Bokros, 68.) – Molnár T., Polonkai, Nagy Zs. (Galambos, 68.) – Máté (Molnár Cs., 54.). Vezetőedző: Szijjártó István
BUDAÖRS:
Bese B. – Wild, Gyurácz, Tányéros, Medgyes S. – Csobánki, Sajbán Miklós – Pethő (Deli, 70.), Bakos (Szántó, 84.), Sajbán Máté – Horváth R. (Ódé, 78.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző:
Bakos (11-esből, 0–1) az 5., Molnár T. (1–1) a 9., Pethő (1–2) a 49., Bakos (1–3) az 52., Sajbán Miklós (1–4) a 64., Sajbán Máté (1–5) a 70. percben
Szijjártó István:
– Az első félidei játékunk rendben volt, semmi jele sem volt, hogy ez lesz a vége. Azt én is szeretném tudni, hogy mi történt a szünet után. A Budaörs többet tett a győzelemért, megérdemelten nyert.
Bognár György:
– Bár az eredmény túlzó, végig mi irányítottuk a mérkőzést. Gratulálok játékosaimnak, ma végig jól futballoztak.

BFC SIÓFOK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)
Siófok, 100
néző. Vezette: Böcskei
SIÓFOK: Balajcza – Opavszki, Lorentz, Fehér, Hídvégi – Nagy D. (Kozma R., 94.), Gál, Petneházi, Farkas N. – Bévárdi (Balogh G., 91.), Elek B. (Lázár Zs., 90.). Vezetőedző: Varga Attila
NYÍREGYHÁZA: Jova – Kónya (Bajzát, 84.), Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik – Csilus T. (Hinora, 59.), Kesztyűs B. – Pekár, Dragóner (Rudolf, 59.), Rezes. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Petneházi (1–0) a 82. percben
Varga Attila:
– Nagyon fegyelmezett játék mellett óriási akarattal és tűzzel léptünk ma pályára. A két legnagyobb helyzet előttünk adódott, ezért úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk.
Lucsánszky Tamás: – Amíg a támadójátékunk nem javul jelentősen, és ennyire meddő, addig az ilyen mérkőzések számunkra nem hozhatnak sok sikert. Gratulálok a Siófoknak.

ETO FC GYŐR–KAZINCBARCIKA SC 4–3 (1–2)
Győr, 1200
néző. Vezette: Bogár G.
GYŐR:
Szatmári Z. – Kovács K., Nagy Á., Debreczeni, Rokszin – Szatmári L. (Pongrácz, 59.), Bagi – Beliczky (Vadász V., a szünetben), Magasföldi, Szimcsó – Zamostny (Kabát, 84.). Vezetőedző: Szentes Lázár
KAZINCBARCIKA:
Somodi – Palmes (Tóth Sz., 73.), Heil, Belényesi, Süttő – Engel, Sigér, Hegedűs D., Micsinai – Boros G., Bene A. (Kristófi, 63.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző:
Magasföldi (1–0) a 6., Palmes (1–1) a 9., Boros G. (1–2) a 40., Magasföldi (2–2) a 48., Bagi (3–2) a 65., Pongrácz (4–2) a 75., Belényesi (4–3) a 91. percben.

Szentes Lázár:
– A rúgott gólokkal elégedett vagyok, a kapottakkal viszont már nem. A hét gól ellenére örülök, hogy győzni tudtunk. Bár hozzáállásban voltak problémáink, a szünet utáni produkció már elfogadható volt. Ma is beigazolódott az a tétel, hogy „edző tervez, játékos végez".
Vitelki Zoltán:
– Gratulálok a hazaiaknak, megtiszteltetés volt Szentes Lázár ellen meccselni. Hullámzó volt a játékunk, amelyen belül abban hibáztunk a legtöbbet, amiben eddig legjobbak voltunk, vagyis a védekezésben. Ezt a jó erőkből álló ETO könyörtelenül megbüntette. Két győzelemre játszó csapat maximálisan kiszolgálta a nézőket.

SOPRONI VSE–MTK BUDAPEST 0–4 (0–3)
Sopron, 600
néző. Vezette: Oláh G.
SOPRON: Heinrich – Gyürki, Ágh, Sifter, Koronczai (Kovács D., 66.), Szabó L. – Hadházi, Holzmann (Kovács A., 59.), Kulcsár (Krizsonits, 58.), Szőke – Horváth P. Vezetőedző: Németh Szabolcs
MTK: Demjén – Katona, Balogh, Baki, Deutsch – Vass P., Kanta, Vass Á. (Borbély, 55.) – Torghelle, Hrepka (Schafer, 67.), Gera D. (Jakab, 63.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Hrepka (0–1) a 7., Gera D. (0–2) a 35., Gera D. (0–3) a 44., Kanta (0–4) az 50. percben
Németh Szabolcs:
– Csodák nincsenek, próbáltunk meglepetést szerezni, de csak tizenöt percig sikerült. Nagy különbség van a két csapat között. Gratulálok az MTK-nak.
Feczkó Tamás: – Örülök, hogy szurkolóink ilyen nagy létszámban jelentek meg, próbáltuk nagyon jó játékkal és szép gólokkal meghálálni a bizalmukat.

VÁC FCGYIRMÓT FC GYŐR 2–1 (0–1)
Budapest,
Hévízi út, 400 néző. Vezette: Lovas
VÁC:
Halasi – Görgényi (Búrány, 58.), Szabó N., Króner, Hegedűs Cs. – Gulyás M., Tóth G., Zsolnai R., Nagy R. (Kákonyi, 86.), Major (Dursó, 62.) – Balajti. Vezetőedző: Horváth Károly
GYIRMÓT:
Sebők Zs. – Achim Z., Lengyel D., Lázár P., Présinger – Varga P. (Szalánszki, 79.), Kiss M. – Szegi (Sandal, 76.), Nagy P., Németh Zs. (Paku, 84.) – Simon András. Vezetőedző: Molnár László
Gólszerző:
Szegi (0–1) a 14., Zsolnai (1–1) a 66., Gulyás M. (2–1) a 82. percben.
Horváth Károly:
– Ez volt a legnehezebb győztes mérkőzésünk. Külön dicséret illet mindenkit, hiszen hátrányból fordítottunk, amihez megfelelő ész, erő és hit kellett.
Molnár László:
– Ezt a mérkőzést művészet volt elveszíteni, mert a hazai csapatnak nem is volt igazi gólhelyzete, azonban két nagy hibánk pontokba került.

CEGLÉDI VSE–BUDAFOKI MTE 3–1 (1–1)
Albertirsa, 400
néző. Vezette: Szilágyi S.
CEGLÉD:
Mursits – Heffler T., Nánási, Preklet, Farkas A. – G. Bíró – Albert I., Nyilas (Sándor I., 77.), Szilágyi P. (Peres, 58.) – Fehér M. (Damásdi, 58.), Asztalos. Vezetőedző: Klausz László
BUDAFOK:
Somogyi – Harsányi, Csizmadia, Vaszicsku, Vankó (Kirják, 84.) – Filkor, Vasziljevics (Vass M., 58.), Margitics – Kercsó (Kerekes, 76.), Pölöskei P., Ihrig-Farkas. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző:
Kercsó (0–1) a 37., Asztalos (11-esből, 1–1) a 43., Asztalos (2–1) az 56., Sándor I. (3–1) a 83. percben
Kiállítva:
Vaszicsku(második sárga lap után) a 61. percben

Klausz László:
– Nagyon fontos volt ez a három pont, mert igazából ez hatpontos mérkőzés volt. Tudtuk, hogy a Budafok jól összerakott együttes, jó játékosokból áll, és egyértelműen a labdabirtoklásra törekszik. Mi pedig kivártuk az adódó lehetőségeket, így tudtunk nyerni.
Tóth Bálint:
– Megérdemelten nyert a Cegléd, mert jó időben, jókor használta ki a hibáinkat.

MOSONMAGYARÓVÁRI TESZEGED 2011 1–0 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Gyarmati II
MOSONMAGYARÓVÁR:
Tarczy – Vágó, Szpirulisz, Szépe, Huszárik – Zsirai, Kovács B. – Bohner (Kószás, 37.), Lőrinczy (Kapaczina, 85.), Zsigmond – Tóth L. (Laki, 68.). Edző: Várhidi Péter
SZEGED:
Szántai – Coroian, Farkas M., Papp F., Zabari (Balázs R., 56.) – Horváth A., Pászka (Nicorec, 77.), Molnár J. (Balogh G., 58.), Zádori – Germán, Dinjar. Edző: Supka Attila
Gólszerző:
Szpirulisz (1–0) a 17. percben
Kiállítva:
Papp F. (második sárga lap után) a 83. percben.

Várhidi Péter:
– Dolgozunk, dolgozunk, apránként haladunk előre. Ami eddig jellemzett minket, az egység és a fegyelmezett játék, arra most kicsit rá tudtunk tenni.
Supka Attila:
– Gól nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Hétről hétre kihagyjuk a helyzeteinket, és közben olyan gólokat kapunk, amit ifi szinten sem lehet.

ZTE FC–SOROKSÁR 2–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 568
néző. Vezette: Kovács J. Z.
ZALAEGERSZEG:
Szappanos – Szabó M., Forgács, Polényi, Bedi – Patvaros, Ágoston – Ekker, Dubek (Végh G., 90.), Babati (Kertész, 70.) – Balázs Zs. (Nagy G., 77.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
SOROKSÁR:
Kovács D. – Gárdos, Dvorschak, Gyömbér, Valencsik – Albert Á. (Pál A., 77.), Huszák (Csillag, 31.), Tamási, Gera D. (János, 70.), Fröhlich – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Dubek (1–0) a 32., Dubek (2–0) a 83. percben

Zoran Szpisljak:
– Két hasonló tudású csapat mérkőzött, mint ahogy vártuk, a Soroksár birtokolta többet a labdát. Uralták a játékot, voltak helyzeteik, nekünk is, és ebből kettőt gólra tudtunk váltani, a játékunkat azonban még elemezni kell.
Lipcsei Péter:
– Elismerésem a Zalaegerszegnek, két lövés, két gól. Itt hagytunk három pontot. Az első gólnál nem történt szabálytalanság, fiataljaink számára az NB II nagy lehetőség, remélem, a jövőben jobban élnek vele, s a helyzeteinket is jobb százalékban használjuk ki.