NB II: a 94. percben szerzett góllal mentett pontot a Szolnok

2014.10.01. 20:01
A labdarúgó NB II 5. fordulójából mára elhalasztott találkozón a Mezőkövesd hiába vezetett a 78. percben még két góllal Szolnokon, a házigazdák szépítettek, majd a 94. percben egyenlítettek, így megmentettek maguknak egy pontot.

A vendégek korai vezető találatukat a második félidő közepén duplázták meg, de két percre rá a szolnokiak szépítettek. Négy perc kellett, hogy ismét kétgólos legyen a vendégek előnye, míg további nyolc, hogy ismét minimálisra csökkenjen a különbség. A szolnoki egyenlítő találatot a 73. percben csereként pályára lépő Bohner Roland szerezte 94. percben.

A Szolnok harmadik döntetlenjét játszotta, negyedik hazai találkozóján a másodikat, viszont megőrizte hazai veretlenségét. A kövesdiek ugyancsak harmadik döntetlenjüket érték el, negyedik idegenbeli bajnokijukon a másodikat.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK)
SZOLNOKI MÁV–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 3–3 (0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500
néző. Vezette: Farkas Ádám(Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
SZOLNOK: Pokorni – Vári (Bohner, 73.), Antal G., Mile, Fritz – Kenderes, Zvara (Tóth D., 63.) – Lengyel B., Zsolnai, Rokszin – Urbin (Nagy I., 63.)
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Hegedűs Cs., Izing, Balogh B. (Hegedűs D., 73.), Búrány – Takács P., Kulcsár K., Szeles – George Menougong (Baracskai, 62.), Máté J. (Tajthy, 56.), Balajti
Gólszerző: Takács P. (0–1) a 9., Baracskai (0–2) a 64., Zsolnai (1–2) a 67., Balajti (1–3) a 70., Antal G. (2–3) a 78., Bohner (3–3) a 94. percben
KIS KÁROLY, a Szolnoki MÁV vezetőedzője:
– Ezúttal is remek mérkőzést játszottunk, amely iramában és színvonalában is kiemelkedett az osztály meccsei közül. A helyzeteink alapján győzhettünk volna, de a döntetlenre mindenképpen rászolgáltunk.
TÓTH LÁSZLÓ, a Mezőkövesd vezetőedzője: – Tovább ül a szolnoki átok rajtam. Legalább tizedszer szerepeltem a Tiszaligetben aktuális csapatommal, de még sosem nyertem mérkőzést. Pedig most nagyon közel voltunk hozzá.