NB II: az Ajka ötöt vágott a Balmazújvárosnak

2014.10.01. 16:51
A labdarúgó NB II 5. fordulójából mára elhalasztott találkozón az FC Ajka hazai környezetben ötgólos győzelmet aratott a Balmazújváros ellen.

Az Ajka második győzelmét aratta a bajnokságban, a sereghajtó Balmazújváros ötödször kapott ki, és továbbra is nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)

FC AJKA–BALMAZÚJVÁROS 5–0 (2–0)
Ajka, 200
néző. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Mayer Gábor)
AJKA: Jánosa – Köles, Asztalos, Pákai (Gunther, 62.), Zámbó – Lattenstein, Csordás Sz., Weitner (Varga G., 65.) – Matetits (Szabó Zs., 44.), Sowunmi, Major N.
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Bakos B., Papp F., Virágh – Sigér (Andorkó, 80.), Vachtler (Reznek, 76.) – Müller Zs., Angyal, Csorba Sz. (Kállai, 59.) – Batizi-Pócsi
Gólszerző: Lattenstein (1–0) a 27., Csordás Sz. (2–0) a 45+1., Weitner (3–0) az 59., Gunther (11-esből, 4–0) a 82., Major N. (5–0) a 88. percben
KLEMENT ISTVÁN, az Ajka vezetőedzője: – Ezt a győzelmünket legifjabb csapattagunknak, Gunther Zsolt balhátvédünk hétfőn megszületett Soma kisfiának ajánljuk. Nagyon fontos három pontot szereztünk, bár ez több volt mint három pont, el kellett mozdulnunk a 15. helyről.
SZABÓ JÁNOS, a Balmazújváros vezetőedzője: – Minden mérkőzésen megvannak a helyzeteink, most volt tartása a csapatnak az első félidőben, úgy érzem, mégis szerencsétlen egyéni hibákból kaptuk a gólokat, ami lendületbe hozta az Ajkát, és megérezte, hogy van keresnivalója ellenünk.