Immáron biztos: ez nem a Videoton tavasza

2014.04.12. 15:55
A fehérvári ultrák távollétükkel tiltakoztak a Lombard elleni meccsen (Fotó: Molnár Péter)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a gyenge formában lévő Videoton odahaza kétszer is ki tudott egyenlíteni a Lombard Pápa ellen, de hiába támadt elkeseredetten a mérkőzés hajrájában, a győzelmet nem tudta megszerezni.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Videoton–Lombard Pápa 2–2 (Zé Luís 53., Álvarez 62., ill. Arszics 10., Marics 58.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Meglehet, elsodorja a szezon végén a népharag az egész Videotont, pontosabban a keret zömét, az edzővel együtt, ugyanis nehéz elképzelni, hogy az egyértelműen a bajnoki címet célul kitűző fehérváriak úgy fejezik be ezt az idényt, hogy azzal elégedettek legyenek a szurkolók és a vezetők. Egyáltalán nem véletlen, hogy hetek óta azt találgatják a fanok, hogy miért ül még mindig a Vidi-kispadon a portugál José Gomes – nos, ennek magyarázata a lelátói konszenzus szerint a mesés összegű lelépti díj. Egy biztos: a Videoton ultrái nem a stadionban beszélték meg ezt a témát szombaton, lévén távollétükkel tüntettek a Red Blue Devils tagjai – akik a kilátástalan játék elleni tiltakozásul már múlt héten is csökkentett létszámban, csendben és kritikus hangú transzparenssel („Inkább a lengyel 3. osztály, mint a ti lélektelen játékotok!”) demonstráltak.

Nem láthatták így, hogy alaposan bekezdett csapatuk a sérült Orosz Márk és Kenesei Krisztián nélkül felálló Lombard ellen, az első öt percben ugyanis háromszor is helyzetbe került a házigazda – de gólt a Pápa szerzett, mégpedig első támadásából, amikor Lazar Arszics használta ki a fehérvári védelem teljes lefagyását. 0–1!

Ez volt az a pillanat, amikor az ultrák törzshelyére leült néhány néző is szedte szotyiját, és átült egy másik szektorba, de előtte gondosan kifeszítették a BAZA GOMES! feliratot.

Csaknem harminc perc kellett ahhoz, hogy feldolgozza lelkileg a hátrányba kerülést a Vidi, amely a félidő hajrája felé közeledve tudott ismét veszélyes támadásokat vezetni. Gomes még a szünet előtt beküldte Szolnoki Roland helyére Zé Luíst, aki a második játékrész elején szépített egy remek helyzetfelismerés és egy ívelt fejes révén. 1–1!

Nemsokára egy gólpasszt is kiosztott a támadó, remek indítását Arturo Álvarez kegyetlenül felvarrta az ötös bal sarka elől a rövid felsőbe: de nem 2–1 lett ezzel az állás, hanem 2–2, mert nem sokkal korábban egy szöglet után Goran Marics is eredményes volt. Harmadszor is vezetést szerzett kis híján a Lombard, mert a nyeretlen kétéves amatőrnek egyáltalán nem nevezhető Juan Calatayud kis híján összehozta élete legmókásabb potya gólját, amikor egy kósza fejes átpattant lábai között, de végül utolérte a labdát a gólvonal előtt.

Mindent egy lapra feltéve, lelkesen támadt a Vidi, immáron Paraibával is a fedélzeten, de a fehérváriak minden lövését blokkolta a pápai védelem, a legvégén pedig Filipe Oliveira a kiállítás sorsára jutott.

Továbbra is csak szenved a Videoton, értékes pontot szerzett a középmezőny aljára felkapaszkodó Pápa.