A Kaposvár ellen szerezte meg első győzelmét a Puskás AFC

2013.08.24. 19:03
Czvitkovics Péter (sötétkékben) bemutatkozott a PAFC-ban (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában az utolsó előtti helyén álló Puskás Akadémia a sereghajtó Kaposvári Rákóczit fogadta. A gól nélküli első félidőben a hazaiak domináltak, bár a legnagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott. A második játékrész utolsó percében aztán Tischler Patrik góljával megszerezte első győzelmét a Puskás AFC.

A két kiesőzónában lévő csapat meccsét a héten több játékost is leigazoló hazaiak kezdték aktívabban, s már a meccs elején volt egy ígéretes Tischler Patrik-fejes, majd ugyanő lőhetett volna, de inkább passzolt, s erről az újonnan igazolt Lencse László maradt le. Aztán meg a másik új szerzemény, Czvitkovics Péter esett el nagy helyzetben.

A vendégek a félidő közepén kezdtek éledni, ekkor előbb Haruna Jammeh fejese érdemelt említést, majd ő passzolt vissza estében Oláh Lóránthoz, aki 13 méterről lőtt, és Somodi Bence óriási bravúrral szögletre ütötte a léc alá tartó labdát.

A félidő végén Czvitkovicsnak volt egy fejese, amely fölé ment, majd Balázs Benjámin lövése zárta a játékrészt.

Sajnos a második félidő színvonala elmaradt az elsőétől, gyakorlatilag negyedórát kellett várni az első valamirevaló helyzetre: Oláh lőtt kapu fölé. Ezt követően Jammeh fejesét mentette Tóth Balázs, majd megint Oláh nem találta el a kaput.

A hajrában Balázs Benjámin fölé lőtt Drazsen Okuka pedig mellé, s aztán amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, akkor érkezett Tischler, aki Polonkai Attila bal oldali beadása után négy méterről a kapu közepébe fejelt a 90. percben. 1–0

A Puskás Akadémia megszerezte történetének első NB I-es győzelmét, míg a kaposváriak továbbra is a tabella utolsó helyén szerénykednek.