A Haladás állította meg a Puskás Akadémiát

2014.04.04. 16:58
1–1 után Radó (jobbra) gólja döntött a három pont sorsáról (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában az újonc, tizedik helyen álló Puskás Akadémia a negyedik Szombathelyi Haladás csapatát fogadta. A vendégek a 33. percben Guzmics Richárd fejesével szereztek vezetést, s bár a 42. percben Czvitkovics Péter egyenlíteni tudott, csak másodpercekre örülhettek a felcsútiak, mert a középkezdés után Radó András megint a szombathelyieket juttatta előnyhöz. A második félidő 71. percében a játékvezető kiállította a hazaiak középpályását, Tóth II Balázst, amely megpecsételte a Puskás Akadémia sorsát, s a továbbiakban az eredmény már nem változott.

Bár az első negyedórában nem verdeste az eget a színvonal, ezt követően a szombathelyiek magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, s néhány perc leforgása alatt akár három gólt is szerezhettek volna: előbb Radó András lépett ki ziccerben, de a jól kimozduló Lubos Hajdúch mellett végül csak a kapufa mellé lőtt.

Majd Guzmics Richárd lövését blokkolták a védők, végül Tóth Péter 6 méteres fejese szállt kevéssel a kapu fölé. A 33. percben góllá érett a szombathelyi fölény, igaz ehhez kellett Hajdúch kapus is, aki egy szöglet után rosszul mozdult ki a kapujából, s így a középen érkező Guzmics Richárdnak öt méterről csak az üresen maradt kapu közepébe kellett bólintania (0–1).

Három perccel a félidő vége előtt aztán egyenlítettek a hazaiak: Czvitkovics Péter cselezgetett belről középre, majd 24 méterről, jobbal óriási gólt lőtt a kapu bal felső sarkába (1–1). Sokáig azonban nem örülhettek a felcsútiak, hiszen másodpercekkel a középkezdés után Németh Márió fejelt vissza egy előreívelt labdát Radó elé, aki jobbról csinált egy cselt középre, majd ballal, 9 méterről a kapu jobb alsó sarkába gurított (1–2).

A második játékrészben aztán a hazaiak vették át a játék irányítását, de sokáig csak Czvitkovics távoli lövései jelentettek veszélyt Rózsa Dániel kapujára. Sőt, a Haladás kontrái sokkal nagyobb veszélyt hordoztak, elég csak a szünetben beállt Gyurján Bence, majd a második gólét szerző Radó András cselsorozata utáni lövésre gondolni.

Aztán a 71. percben újabb fordulat állt be a meccsen, amikor Tóth II Balázs nyújtott lábbal talpalta mellbe Szakály Attilát, s ezután a hazaiak középpályását kiállította Vad II István játékvezető. Így már nem csak gól, de emberhátrányban is voltak a felcsútiak, s ez már túl nagy hátrány volt nekik, a hátralévő időben már nemhogy gólt, de valamirevaló helyzetet is csak a hosszabbításban tudtak kialakítani. Igaz, ekkor Nagy Gábornak kellett a gólvonal elől fejjel mentenie, az eredmény azonban már nem változott.

NB I
23. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Szombathelyi Haladás 1–2 (Czvitkovics 42., ill. Guzmics 33., Radó 43.)

14.00
Budapest Honvéd–Diósgyőri VTK (Tv: Duna)
Április 7., hétfő
20.45Kaposvári Rákóczi–Mezőkövesd (Tv: m2)
Szabó Zsolt
TABELLA ♦ GÓLLÖVŐLISTA ♦ MENETREND ♦ EREDMÉNYEK

ÉRDEKESSÉGEK

♦ A felcsútiak jól szerepelnek eddig 2014-ben, 3–1–1 a mérlegük. A PAFC azon három csapat egyike, amely a tavasszal 10 pontot szerzett; a tavaszi tabella élén a bajnokságot vezető DVSC áll (11 pont).

♦ Egy kivétellel (a Paks elleni 1–0-s meccsen Tóth Balázs volt eredményes) csak akkor nyert a Puskás Akadémia bajnokit, ha vagy Lencse László, vagy Tischler Patrik betalált.

♦ A PAFC legutóbbi négy hazai bajnokiján csak az egyik csapat tudott gólt szerezni – a felcsútiak háromszor nyertek kapott gól nélkül, egyszer pedig lenullázta őket a Honvéd.

♦ A Haladás nem tudott győzni a legutóbbi három idegenbeli bajnokiján. A Sóstói Stadionban pedig éppenséggel 2003 óta nem nyert bajnoki meccset.